zlozvyky
Finance

Jaké naše zlozvyky trápí naši peněženku?

V dnešní době člověk střádá každou korunu. Je to především z toho důvodu, že se všechno neustále zdražuje. Lidé si tak tvoří finanční rezervu pro případ, že by se pokazila pračka, automobil nebo že by člověk třeba přišel o práci. Bohužel se mnohým lidem nedaří pořádně uspořit či našetřit nějaké peníze. Důvod je ten, že si nevšímají svých zlozvyků, díky nimž naše peněženka doslova trpí. Myslíte si, že nemáte své zlozvyky? Že vy jste právě ten typ člověka, který žádné zlozvyky nemá? Opak je pravdou. Přečtěte si následující řádky, minimálně v jednom případě se určitě najdete.

1) Nakupujete ve slevách potraviny, které nemáte šanci spotřebovat

Slevy – to je obrovské lákadlo skládající se z pěti písmen. Když někdo vidí nápis “slevy”, okamžitě tam běží a kupuje vše, co vidí. Nedívá se ani na to, jestli je to sleva korunová nebo poloviční. Zkrátka “slevy” jsou lákadlo, kterému málokdo odolá. Nejhůře se odolává slevám u potravin. Když jsou v akci těstoviny nebo kvalitní zdravé mléko, kdo by odolal? Jenže mnozí lidé si potraviny kupují, aniž by si uvědomovali, že je stejně nestihnou spotřebovat. A tak nejen, že vyhazují věci, které si někdo mohl koupit, ale navíc trpí jejich peněženka a často utratí třeba i o pětistovku víc, než plánovali.

2) Topí se do zdí

Lidé si to neuvědomují, ale často topí do zdí. Do zdí netopí jen ti, kteří mají topení přenosné a kteří mají za klasickým na zdi upevněným topením alobal. Alobal totiž zabraňuje tomu, aby teplo proudilo do zdi, zabraňuje tedy jinými slovy v tom, aby se vytápěly zdi místo interiérů. Pokud dáte za topení alobal, teplo se od něj odrazí a budete mít po starostech – dům bude vytopen mnohem rychleji a vy za teplo ušetříte.

3) Nemáte úsporné zařízení v domě

Elektřinu nejvíce vtahují elektrospotřebiče, proto je nutné kupovat si jen takové elektrospotřebiče, které jsou úsporné. Kupte si tedy úsporní lednice, mikrovlnné trouby i televize, taktéž si pořiďte i jiné podobné elektrospotřebiče s vysokou úsporností.

Šetřit se může i tak, že se do všech lamp a dalších svítidel namontují LED žárovky. Ty jsou opravdu velmi, velmi úsporné. Sice jsou dražší než klasické žárovky, ale vyplatí se je mít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *