Ušetřete finanční prostředky na pojištění
Finance

Ušetřete finanční prostředky na pojištění

Povinnému ručení se při pořízení automobilu bezpochyby nevyhnete. Platit ho musí jinými slovy každý, kdo si pořizuje automobil. Na druhou stranu málokdo dokáže na povinném ručení skutečně ušetřit, protože si nemyslete, že je to pouze o tom, nechat si srovnat nabídku. Ano, jedná se o jeden z kroků, jak docílit levnějšího pojištění, ale určitě ne jediným. Pojďme se na to společně podívat.

Ušetřete finanční prostředky na pojištění

Pokud se jedná o první automobil a doposud nemáte žádné bonusy, určitě byste se měli obrátit na srovnávací portály, jak jsme zmiňovali v předchozím odstavci. Od toho se ovšem budou odrážet další možnosti úspory. Tou první je například sepsání smlouvy na starší osobu, která již automobil vlastní a má za několik desítek let maximální možné bonusy. V takovém případě lze na povinném ručení ušetřit až 50 % z celkové částky, což už se vyplatí. Jestliže nemáte tuto možnost, nezoufejte, pár stovek ušetříte i v této situaci.

Ušetřete finanční prostředky

Další úsporou, po které mohou sáhnout i prvotní majitelé je volba doby splatnosti. Pojišťovny vám nabídnou několik možností, od tří měsíční platby až po tu roční. Pokud dáte finanční prostředky dohromady, zvolte rovnou roční platbu a sdělíme vám proč. V momentě, kdy zvolíte tříměsíční platbu, částka se vám o pár procent zvedne, a to z toho důvodu, že jste nevyužili maximální možnou dobu a pojišťovna tak nemá jistotu toho, že jim neutečete. Třetí úspora přichází ve chvíli, kdy uběhne onen jeden rok. V žádném případě smlouvu neprodlužujte, protože se tím připravíte o finance.

Nově si nechte nabídky srovnat

Po uplynutí jednoho roku si opět nechte nabídky srovnat. Tím získáte o pár procent nižší částku, a to z jednoho prostého důvodu. Pokud byste smlouvu prodloužili, vystavujete se riziku, že tím podepíšete i nová pravidla, ve kterých bezpochyby bude stát, že museli kvůli tzv. inflaci zdražit. V neposlední řadě se poptejte u svého zaměstnavatele, jestli nemáte možnost mít pojišťovací slevy. V některých zaměstnáních je tento bod v benefitech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *