pravidla finančního plánování
Finance

Dodržujte pravidla finančního plánování a už nikdy nebuďte bez peněz

Jelikož jsme neustále lákáni slevami a skvělými nabídkami, jelikož jsou dnes půjčky tak snadno dostupné a jsou dostupné dokonce pro kohokoli, nemůžeme se divit tomu, že naše peněženka doslova pláče. Nemáme v ní totiž dostatek peněz, neustále peníze utrácíme a pak se nemůžeme divit tomu, že žijeme od výplaty k výplatě. Žít od výplaty k výplatě se však nevyplácí. Měli bychom sami sobě promluvit do duše, pokud se chceme z tíživé finanční situace vymanit. V ideálním případě bychom měli začít dodržovat pravidla finančního plánování, jen tak budeme v klidu a pohodě.

Slev je všude plno, internetové obchody lákají na dopravu zdarma, mnozí lidé touží po tom, co mají jejich sousedé. Utrácíme zkrátka bezmyšlenkovitě, bez rozmyslu, jenže později toho litujeme. Místo věčného utrácení bychom měli dodržovat zmiňovaná pravidla finančního plánování.

1) Zajistěte se na stáří

I když Češi neradi vyhazují peníze z okna, existují věci, za něž se platit musí, jelikož nám slibují skvělou budoucnost. Například se musí platit za to, abychom se ve stáří měli dobře. Důchodové pojištění a dostatečné rezervy jsou základem, jen to se bude podílet na tom, že naše stáří bude bezproblémové, že si budeme moct koupit to, co chceme či po čem toužíme.

Abyste se měli dobře, ideální je investovat do dlouhodobých investic, které se postupem let zvýhodňují. Začněte ale co nejdříve, jelikož čím dříve je budete mít, tím vyšší bude částka z investice.

2) Mějte kvalitní pojištění

Nikdo nechce platit zbytečně. Je proto nutné mít kvalitní pojištění, nejlépe takové, které se vztahuje nejen na úrazy, ale také na automobilové nehody či na domácnost. Můžou přijít mnohé kalamity, může přijít takzvaný den blbec. Pojistky přijdou v takových chvílích vhod, nemusíte platit obrovské sumy za odškodné ze své kapsy.

3) Mějte spořící účty

Je velkou chybou, když si peníze navíc držíte na svých běžných účtech. Určité částky si spořte, vkládejte je na spořicí účty, kde se dočkají jistého zvýhodnění.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *