Půjčky
Finance

Proč si lidé stále rádi půjčují?

Půjčky jsou dnes velmi žádané, zejména ty nebankovní. Důvod je prostý – jsou snadno dosažitelné a jsou mnohem výhodnější než klasické bankovní úvěry. V mnohých situacích se opravdu oplatí vzít si spíše nebankovní půjčku, než sáhnout po té bankovní. Zejména pokud si potřebujete půjčit jen pár tisíc korun, případně pár desítek tisíc korun, jsou nebankovní půjčky jednoznačným rozhodnutím, které je zároveň krátkodobým závazkem, jehož se rychle zbavíte.

V současné době je však trh plný nebankovních půjček, je velmi těžké vybrat si jednu, pro kterou se rozhodnete a o kterou zažádáte. Při výběru se dívejte na některé kritéria, který by vás měly zajímat.

1) Rychlá půjčka online

Kdo by chtěl na pobočku, když v dnešní době můžete zažádat z pohodlí domova. Nemusíte chodit na pobočku bank, nemusíte stát dlouhé hodiny ve frontách – zkrátka jen vyplníte formulář a jedním kliknutím ho odešlete.

2) Půjčka bez registru

Kdo má z minulosti nějaký záznam v registru dlužníku, například SOLUS, tak se z něj jen tak brzo nedostanete a můžete být solventní jak chcete, jednoduše jste označkování na mnoho let dopředu. Pokud někdo do registru nenahlíží, tak je to výhodou. Sice je někdy vyšší úroková sazba, ale za riziko se bohužel platí.

3) Půjčka bez doložení příjmů

Další výhodou zmiňované půjčky je to, že se jedná o nebankovní půjčku bez doložení příjmů. Nemusíte tedy dokládat vaše příjmy, nikdo se o ně nebude zajímat – zkrátka tato půjčka vám věří, není důvod nevěřit jí také.

4) Několikatisícová půjčka

Půjčka Rerum se hodí zejména v případě, že si potřebujete půjčit několik tisíc korun. První půjčka může být ve výši osmi tisíc korun, druhá až ve výši dvaceti tisíc korun. Takové sumy jsou dostačující například tehdy, pokud potřebujete peníze na opravu automobilu, na koupi nového elektrického spotřebiče nebo na uhrazení dětského kroužku či dovolené. Také se tento typ půjčky potřebuje v období Vánoc, kdy je o peníze nouze.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *