Rajecké Teplice
Cestování

Objevte krásy lázeňského města Rajecké Teplice a vyzkoušejte blahodárné účinky termálních pramenů

Rajecké Teplice se nacházejí na severu Slovenska a od českých hranic jsou vzdáleny přibližně hodinu cesty po dálnici D1. Díky této snadné dostupnosti jsou proto vyhledávaným místem turistů právě z České republiky a minout se nedají ani po cestě ze Žiliny, hlavním dopravním uzlu.

Účinky zdejší termální vody jsou známy už z období středověku. Její teplota se pohybuje mezi 34-38 °C a je zachytávána z podpovrchových pramenů v hloubce až 30 metrů.

Samotné lázně se nacházejí uprostřed okouzlující krajiny – Rajecké doliny, která Vám ještě více zpříjemní zdejší pobyt. Na vlastní oči se o tom můžete přesvědčit, když navštívíte některou z přírodních rezervací nebo Chráněnou krajinnou oblast Strážovské vrchy.

Spolu s dětmi se můžete vydat podívat na zajímavý přírodní úkaz „Skalný budzogáň“. 12 metrů vysoká skála ve tvaru pěsti se nachází poblíž obce Zbyňov. K Budzogáňu vede z Rajeckých Teplic přes Zbyňov naučná stezka (cca 6,5 km s převýšením 500 m) se 6 zastávkami, na které se dozvíte něco zajímavého o Rajecké dolině a také poznáte legendu s obrem.

Nádherný výhled na Kysuckú bránu, Javorníky, Súľovské vrchy, Skalky nebo část Malé Fatry se vám naskytne z výšky 635 metrů nad mořem ze zříceniny Lietavského hradu. Jeho originální zařízení naleznete na Oravském zámku, kde bylo v 18. století kvůli krádežím převezeno.

Zajímavosti v okolí

Za zmínku z kulturních památek určitě stojí secesní Kuneradský zámek, inspirovaný francouzskou architekturou. Kdysi měl dokonce svou vlastní vodní elektrárnu, dnes je jejím pozůstatkem malý vodopád.

Dříve byl zámek využíván pro různé zdravotní účely, díky čistému vzduchu na nemoci dýchacích cest. Dnes zámek spadá pod správu koupelí v Rajeckých Teplicích.

Chcete-li se blíže seznámit s lidovou kulturou a architekturou, navštivte Muzeum lidové architektury v Čičmanech. Oblast, která byla vždy spojená s chovem ovcí, výrobou brynzy nebo výrobou papučí.

Během pobytu v Rajeckých Teplicích nezapomeňte navštívit jeho symbol, Labutí jezero. Na hladině jezera jsou dva ostrůvky. Na tom druhém najdete restauraci Rybářskou baštu, ve které si můžete pochutnat na slovenské kuchyni, ale i na čerstvých rybích specialitách.

Tip na ubytování:

Dopřejte si luxus a odpočinek v termálních bazénech hotelu Aphrodite**** nebo Aphrodite Palace přímo v centru Rajeckých Teplic a vychutnejte si jedinečné prostředí ve stylu úchvatné antiky.

Vybírejte z nabídky cestovní kanceláře DCK Rekrea Ostrava.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *