České zámky z pohádek a filmů. Stojí za navštívení?
Cestování

České zámky z pohádek a filmů. Stojí za navštívení?

Česká republika je plná krásných míst, které stojí za navštívení. Mezi nimi najdeme i dech beroucí zámky a hrady, které se ocitly v mnoha pohádkách. Zaměřme se nyní na zámky jako takové, které jsou mnohdy krásnější a na pohled sympatičtější než všechny hrady na světě. Mnozí mají zámky hned za rohem, ale neví, jestli mají zaplatit vstupné nebo jestli to nebudou jen vyhozené peníze. Obecně platí, že zámky jsou jedno velké dobrodružství. Nejen, že se něco dozvíte, ale také se stanete na chvilku součástí pohádek, které tak milujete. Zámky rozhodně nejsou jen pro děti a rodiny s dětmi, jsou naopak určené pro kohokoli, kdo má v sobotu odpoledne čas.  

Pokud často váháte nad tím, jestli zaplatit vstupné do zámku, který vás na pohled láká, máme pro vás seznam zámků, nad nimiž byste váhat neměli. Jedná se o zámky hojně navštěvované, a to díky pohádkám a filmům, které se zde natáčely.  

Zámek Ploskovice 

Zámek Ploskovice ležící kousek za Prahou je známý zejména díky pohádce Princ a Večernice a také díky seriálu První republika, který nedávno běžel na televizních obrazovkách. Zámek Ploskovice jako takový nevypadá z blízka moc hezky, jeho fasáda je hodně sloupaná a poznamenána časem, na druhou stranu je zámek Ploskovice velmi krásný, zejména z pohledu z dálky. Uvnitř je plno krásných komnat, které vás překvapí stejně jako výklad samotného průvodce.  

Zámek Červená Lhota 

Pokud se chcete dostat do pohádky Zlatovláska nebo O štěstí a kráse, měli byste zamířit na zámek Červená Lhota, který je známý právě díky těmto dvěma pohádkám. Jeho místnosti jsou krásné, pověsti o zámku jsou však ještě lepší. Jakou pověst si zapamatujete vy? 

Zámek Buchlovice 

Unikátním zámeckým areálem je také Státní zámek Buchlovice, kde se natáčela například známá česká pohádka režiséra Zdeňka Trošky – Čertova nevěsta. Kromě nádherných interiérů si můžete projít i krásnou zahradu, která vám dá pořádně zabrat. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *