Nový kotel díky dotaci z programu Nová zelená úsporám. Už jste o příspěvek požádali?
Bydlení,  Finance

Nový kotel díky dotaci z programu Nová zelená úsporám. Už jste o příspěvek požádali?

Nevyšla vám kotlíkové dotace a váš sen o výměně zdroje tepla se pomalu začal rozplývat? Nemusí! Dotaci v řádech desetitisíců na nový kotel totiž můžete v roce 2021 získat i z programu Nová zelená úsporám. Využít lze dotaci na zateplení či dotaci na nový, ekologický zdroj vytápění či zcela jinou nabízenou finanční podporu.

Kdo může získat dotaci na kotel

Dotaci z programu Nová zelená úsporám na pořízení nového kotle mohou získat výhradně zájemci, na které se nevztahují podmínky kotlíkových dotací. Pokud tedy měníte kotel v rodinném domě, ale váš kraj aktuálně nevypsal kotlíkové dotace, můžete směle podat žádost na Státní fond životního prostředí. V rámci Nové zelené úsporám přitom mohou podávat žádosti i právnické osoby a hojně této možnosti využívají především zájemci z řad menších a středních firem.

Kolik peněz je možné získat

Dotace v rámci programu Nová zelená úsporám může sahat až do výše 50 procent uznatelných nákladů, přičemž každý typ kotle má svou vlastní dotační hranici, do které můžete finance získat. 

Pokud se rozhodnete čistě pro nákup kotle, pak u kotle na biomasu s ruční dodávkou paliva můžete získat až 40 tisíc korun, u kotle na biomasu se samočinnou dodávkou paliva až 80 tisíc korun a u krbových kamen na biomasu s teplovodním výměníkem s ruční dodávkou paliva 40 tisíc korun. Pokud navíc kromě výměny kotle provedete i zateplení domu, získáte u kotle na biomasu s ruční dodávkou paliva až 50 tisíc korun, u kotle na biomasu se samočinnou dodávkou paliva až 100 tisíc korun a u krbových kamen na biomasu s teplovodním výměníkem s ruční dodávkou paliva až 50 tisíc korun.

Kdy a jak žádat

Žádost o dotaci může každý zájemce podat pohodlně elektronicky prostřednictvím online formuláře. Žádat přitom lze jak před zahájením výměny kotle, tak i během výměny nebo po jejím ukončení. Podávat lez žádosti kdykoliv během roku, ovšem po vyčerpání alokované částky na dotační program již nebudou v daném roce další vyplaceny – lepší je proto neotálet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *