Až sto padesát tisíc od státu na vlastní elektrárnu
Bydlení,  Finance

Až sto padesát tisíc od státu na vlastní elektrárnu

Přáli jste si udělat razantní krok a osamostatnit se? Přejete si být nezávislí na elektrické energii z distribuční sítě? Nebaví vás platit každý rok vyšší a vyšší poplatky za elektřinu? Postavte si svou vlastní elektrárnu a starosti hoďte za hlavu. 

Vlastní sluneční elektrárna

Když si na střechu necháte nainstalovat sluneční elektrárnu, máte vystaráno. Fotovoltaická elektrárna se postará o to, aby přeměnila maximum slunečních paprsků v elektrickou energii. Najednou tak z prostoru střechy vašeho domu získáváte prostor, kde je možné něco tvořit. Slunce vám bude neúnavně vyrábět elektřinu, a vy máte jistotu, že se vás neustálé zdražování přestává týkat. 

Bohatý příspěvek od státu

Na výstavbu vlastní sluneční elektrárny přitom můžete získat skutečně štědrý příspěvek od státu. Jedná se dokonce o částku, která dokáže pokrýt významnou část celkových nákladů na postavení sluneční elektrárny na vaší střeše. V rámci programu Nová zelená úsporám, který propaguje úsporná řešení, se vám při splnění správně vyplněné žádosti o dotaci může dostat příspěvku až ve výši sto padesáti tisíc korun. 

Zelená energie

Pokud se zajímáte o snižování své energetické stopy, nebo o zmírnění dopadu vaší přítomnosti na celou planetu, je fotovoltaika pro vás zajímavým řešením. Životnost celého systému je totiž více než třicet let. Po této době se většina komponentů snadno roztřídí a použije pro účely recyklace. Sluneční elektrárna samotná tak bude opět sloužit k výrobě dalších předmětů. Po mnoho let tak můžete být fascinováni, jak se ze slunečních paprsků dá zásobovat váš dům elektřinou.

V období, kdy je slunečního svitu mnoho, si sluneční energii dokážete skladovat přímo u vás doma, a to pomocí soustavy baterií. Když pak používáte spotřebiče v noci nebo v období, kdy svitu naopak mnoho není, jste stále soběstační a můžete se na energii ze slunce spolehnout.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *