Dvoufázové zabezpečení internetového bankovnictví
Finance

Dvoufázové zabezpečení internetového bankovnictví

Možná jste si všimli, že bankovní společnosti zabezpečovali v nedávné době své internetové bankovnictví. S ním se bezpečnost týkala i celkového systému, který ocení převážně klienti. Nejspíš při každém přihlášení teď nadáváte, ale věřte nám, že jednou za to budete vděční. Čím bezpečnější je totiž přihlašování do internetového bankovnictví, tím menší šanci budou mít případní zloději. Určitě byste se nechtěli ráno probudit a zjistit, že na bankovním účtu máte pouhou korunu.

Dvoufázové zabezpečení

Říkáte si, co se pod tímto pojmem ukrývá? Rádi vám to vysvětlíme. Dvoufázové zabezpečení znamená, že při přihlašování do internetového bankovnictví budete nejprve vyzváni k tomu, abyste ověřili své údaje. To se dá provést několika způsoby. Bankovní společnost tak následně bude vědět, že se jedná skutečně o vás, nikoli o někoho, kdo se zmocnil vašeho hesla.

Dvoufázové zabezpečení

První fází je uživatelské jméno a heslo. Tyto dva údaje by měl znát každý, kdo se chce dostat k sobě do bankovního účtu prostřednictvím internetového bankovnictví. K finálnímu přihlášení to ovšem již nestačí. Ještě před nedávnem jste se měli možnost dostat do internetového bankovnictví pomocí jména a hesla. Teď už budete po zadání údajů vyzvání k další fázi ověření. To už se bude u každého člověka lišit, podle bankovního účtu, bankovní společnosti a samovolného výběru. Představíme vám ty nejzákladnější, které budete moct vidět nejčastěji.

Jaké mohou být způsoby ověření?

Mezi první způsoby dvoufázového ověření může být kód, který vám přijde SMS zprávou na telefonní číslo, které jste uvedli při zakládání bankovního účtu. Pokud se nebude jednat o SMS kód, pak máte na výběr buď to speciální údaj, který znáte čistě jen vy, což může být například slovo nebo otisk prstu. Ten je relativně také častý a na rozdíl od SMS kódu i bezpečnější. Jaký údaj však zvolíte už bude záležet čistě na vás, jak moc chcete mít svůj bankovní účet pod kontrolou.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *