Affiliate marketing patří do podnikání
Podnikání

Affiliate marketing patří do podnikání

V rámci podnikání se setkáte s pojmy, kterým možná nebudete plně rozumět. Pokud se však chcete specializovat například na internetové obchody nebo si rozjet vlastní produkt, ať už půjde o rady nebo přímo kurzy, měli byste se s jedním pojmem, který vás zaskočí seznámit. Řeč je o affiliate marketingu. Nevíte, o co jde? Následujte nás, určitě se brzy dostanete do tohoto světa.

Co je to affiliate?

Nebaví vás už platit za reklamy příliš vysoké částky? Ve finále zjistíte, že vám nepřinesla daná reklama žádný zisk? Pokud se specializujete na více druhů reklam, pak možná víte, že u některých reklam platíte fixní částku, která je například stanovená na měsíc. U druhých se máte možnost střetnout s tzv. PPC, kde je platba za každý uskutečněný proklik. Jisté výhody to má, ovšem co když vám na odkaz klikne konkurence?

Affiliate marketing

Affiliate je svým způsobem také druh reklamy, ale trochu jiný, než na který jste zvyklí. Platíte až tehdy, kdy je na vašem internetovém obchodu uskutečněná objednávka, a to formou provize, kterou předem stanovíte. Pokud nastavíte provizi pro partnery na 5, 10 nebo 15 % už bude záležet na vás a vaší marži. Za partnera můžete mít kohokoli, na affiliate dnes existují sítě a buď schválíte každou žádost, nebo si partnery budete důkladně vybírat. Ti následně propagují váš internetový obchod pomocí odkazů, bannerů nebo obrázků.

Jak poznáte, že je objednávka přes partnera?

V tom je další háček neboli chytrost. Každý z vašich partnerů získá speciální odkaz, který bude v podobě domény vašeho internetového obchodu, jen s tím rozdílem, že na konci bude lomítko a číslo partnera. Jakmile někdo přijde přes jeho odkaz, systém to automatický rozpozná a v případě, že bude uskutečněná objednávka, do systému se mu vypíše provize. Při jaké částce budete svým partnerům vyplácet provize už také závisí na vás. Máte raději výplaty jednou měsíčně nebo po dosažení určité hranice?

Vy jste tedy v roli inzerenta neboli majitele internetového obchodu. Na druhé straně je partner, osoba, která vás propaguje pomocí sociálních sítí, videí nebo vlastního blogu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *