Plňte denní doporučený počet kroků a buďte fit
Zdraví

Plňte denní doporučený počet kroků

Dodržovat jistá základní pravidla zdravého životního stylu neublíží bezesporu nikomu. Pokud si myslíte, že každým dnem máte dostatečné množství pohybu, pak vás možná vyvedeme z omylu. Samozřejmě ne všechny, protože někteří doporučovaný počet kroků za den skutečně zvládají s obrovskou rezervou. Hodně tomu napomáhá například práce. V případě, že máte sedavé zaměstnání, je obtížné něčeho dosáhnout. Na druhou stranu vymlouvat se na práci nemůžete.

Lze docílit doporučeného počtu kroků za den?

Docílit toho lze vždy, bez ohledu na to, jakou vykonáváte profesi. Jestliže máte sedavé zaměstnání, můžete se jít projít po práci nebo vyrazit na kolo, které plně nahradí doporučovaný počet kroků. Nikde není psáno, že musí jít nutně o chůzi. I sportovní aktivita vám nahradí pohyb. V první řadě je však důležité se hýbat, co provádíte za činnost už je vedlejší. Ti, kteří jsou ve své práci na nohou, mají výhodu v tom, že doporučený počet kroků zvládnou během své pracovní doby.

Plňte denní doporučený počet kroků

Pokud se půjdou projít i po práci, mají o to větší výhodu. Limity plní s obrovskou rezervou. Pohyb je jedním ze základních pravidel zdravého životního stylu. Pochopitelně se nestačí věnovat jen chůzi. Člověk zkrátka musí i zdravé jíst, aby vše společně ladilo do posledního bodu. V opačném případě je pohyb úplně zbytečný, když sotva přijdete domů a dáte si klobásu nebo jiné nezdravé jídlo. Pohyb vám pomáhá udržovat vaše tělo v kondici. Se správným jídlem to ovšem půjde daleko lépe.

Chůze je nezbytně nutná

Doporučený počet kroků je v rozmezí od 8 do 10 tisíc. Některé mobilní aplikace mají limit dokonce nastaven na hranici 6 tisíc kroků, to už je však pro denní limity opravdu málo. Zvládat byste měli nejvyšší hranici, která je zde uvedena, což je v přepočtu 10 tisíc kroků. Jestliže zvládnete více, o to lépe se budete cítit. Myslete vždy ale na pestrou a vyváženou stravu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *