Migrénovník
Bydlení

Migrénovník jako bylinka, kterou by měla mít doma každá žena

Už jste slyšeli o květině jménem migrénovník? Jedná se o bylinku, kterou by jednoznačně měla mít doma každá žena, jenže právě u žen v domácnostech migrénovník chybí. Bylinky jako takové jsou běžnou součástí moderních domácností, bohužel se pěstují zejména známé druhy, jako je levandule, rýmovník nebo taktéž máta. Na bylinku zvanou migrénovník se často zapomíná, a to pomáhá od bolesti hlavy i od ženských nepříjemných problémů jménem migrény.

Pokud hovoříme o migrénovníku, hovoříme o léčivé bylince zvané iboza species, taktéž se můžete setkat s názvem tetradenia species. Jedná se nejen o léčivou bylinku, ale je to bylinka neobyčejná, hodící se do každé domácnosti, jelikož je velmi, velmi dekorativní. Má velmi příjemnou vůni, vůni lze popsat jako směs vůně mát, růže a kadidla. Je zajímavé zejména to, že rostlinka je v každém ročním období jiná. Například v létě pouští růžové květy, v zimě je květina jen osázena listy v podobě oblých laloků.

Jestliže na první setkání necítíte lákavou vůni migrénovníku, doporučujeme lístky rostlinky promnout mezi prsty – silné aroma se rázem uvolní, jako je tomu u máty.

Pěstování je snadné, nenáročné

Přemýšlíte nad tím, že si migrénovník zasadíte i do svých truhlíků, které máte doma? Uděláte dobře, nemusíte se navíc bát náročného pěstování, jelikož pěstovat zvládne migrénovník opravdu každý. Jedná se přece jen o bylinku, a ty ke spokojenému růstu potřebují jen teplo, světlo a samozřejmě zálivku.

Migrénovník může vyrůst až do výše tří metrů, jen za rok vyroste o osmdesát centimetrů. Jedná se o velmi dobře tvarovatelnou rostlinku, kterou lze upravovat zaštipováním.

Léčivé účinky migrénovníku

Jak jsme zmínili, jedná se o bylinku, která pomůže zahnat veškeré bolesti hlavy a migrény. Navíc pomáhá při žaludečních problémech, stejně tak podporuje imunitní systém a mimo jiné i překonává malárii či chřipku.

Jeden komentář

  • Jaroslava

    Rada bych koupila dve sazenice migrenovniku,ale kde.V normalnim zahradnictvi ji nemaji.Dekuji za radu Kulhankova

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *