Na dovolenou si nepůjčujte
Finance

Na dovolenou si rozhodně nepůjčujte, ušetříte tím nemalé finanční prostředky

Podle průzkumu se ukázalo, že si Češi velice rádi užívají. Od této myšlenky je nezastaví ani fakt, že mnohdy je jejich užívání závislé na tom, zda jim bankovní instituce půjčí finanční prostředky či nikoliv. Převážně se jedná o dovolenou, na kterou se dle statistik zadluží každý osmý Čech. Tato cesta je však začátkem pekla, které vás ve finále může stát nemalé finanční prostředky.

Proč je zadlužování na dovolenou nesmysl?

Vezměte si rodinu, která si půjčí finanční prostředky pouze na to, aby mohla v létě odcestovat do oblíbené destinace. Jestliže bychom vzali v průměru částku ve výši 30 tisíc korun, zaplatili bychom o pár tisíc v konečném důsledku více. To nemluvíme o době splatnosti. Ta může být v tomto případě i vyšší než 5 let. To znamená, že dovolenou, kterou jste si užívali v roce 2019 budete splácet ještě v létě 2024. Když se nad tím zamyslíte, jedná se o holý nesmysl. Pokud na dovolenou nemáte, neměli byste nikam jezdit.

Ušetřete si finanční prostředky na dovolenou

Kolik si Češi nejčastěji půjčují?

Češi si nejčastěji na dovolenou půjčují v rozmezí od 10 do 20 tisíc korun českých, zbylé finanční prostředky jdou z jejich vlastních kapes. Dokážou se tak dostat na minimální finanční riziko a v případě nějaké nehody si dost často nevědí rady. Jestliže se chystáte na dovolenou, měli byste si na ni našetřit ze svých zdrojů, a to včetně jakési rezervy.

Nepočítáme úroky, které se hromadí!

V předchozích odstavcích jsme lehce nastínili úrokové sazby. Ty totiž mohou být relativně vysoké, pokud je žadatel mladý a nemá příliš vhodnou bonitu pro bankovní společnost. Místo zmiňovaných 30 tisíc následně zaplatí nemalé finance navíc. Kdyby rodiny vyčkaly na finanční prostředky ze svých zdrojů, mohli by si během pár let přijít na mnohem hezčí dovolenou.

Na závěr, co rozhodně nedělat?

  • Vyhnout se bankovním i nebankovním půjčkám na dovolenou
  • Nepůjčovat si od podvodníků v případě, že vám bankovní společnost nepůjčí
  • Jestliže si už půjčíte, řádně si přečtěte smlouvu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *