Na investici do nemovitosti buďte opatrní
Finance

Na investici do nemovitosti buďte opatrní

Investice jsou oblíbeným tématem, a to i pro lidi, kteří o podnikání neví téměř nic. Jejich každodenní život spočívá v chození do práce a z práce. I přes to se snaží vydělat nějakou tu korunu stranou. Kromě chození na brigády se nabízí výdělek v podobě investice. Nevíte, do čeho investovat? Na trhu jsou pro každého dostupné nemovitosti, jen buďte opatrní.

Investice do nemovitostí je u nás nejčastější

Přišli jste nečekaně k nemovitosti nebo k finanční hotovosti, se kterou nevíte, co máte dělat? Pak se nabízí možnost své finance nechat na sebe vydělávat. To můžete provést například koupí nemovitosti. I toto odvětví však vyžaduje jistou opatrnost. Není to o tom, jít k první nemovitosti, udělat nabídku a následně ji koupit. Tady budete muset přemýšlet a jednat rychle, jinak může být pozdě. Za žádných okolností nekupujte příliš velké nemovitosti, které mají více než tři místnosti. O takové při pronajímání není velký zájem. Je to zapříčiněno vysokou cenou nájmu.

investování do nemovitostí

Největší zájem je stále o menší byty

Pokud již malý byt vlastníte, jste šťastný člověk. Jednak lze vydělávat na pronajímaní a jednak každoročně jeho hodnota o několik procent stoupá. Jakmile se nemovitosti nabažíte, můžete ji jednoduše prodat. Taková cesta je většinou jistější, protože u pronajímaní nemáte záruku toho, že vám protistrana bude platit. Mimo jiné se nájemník ze dne na den rozhodne pro odstěhování a vám tak zbyde prázdný byt, pro který musíte znovu hledat nájemníka. To však bude nějakou dobu trvat. S výpadkem příjmu je potřeba v tomhle směru počítat.

Záleží na městě a části

Není jablko jako jablko. Tohle pořekadlo platí ve všech oborech a u nemovitostí daleko více. Jestliže vlastníte nemovitost v menším městě nebo na vesnici, nebudete moct počítat s příliš vysokým nájmem. V momentě, kdy se vaše nemovitost nachází v centru Prahy, máte relativně velkou šanci na úspěch.

Mám byt s více než třemi místnostmi, co teď?

Zdědili jste velký byt, který je dispozičně větší než například 3+1? S rodinou byste neměli v této chvíli počítat. Ideálním řešením je pronájem studentům. Rozdělte místnosti na tzv. pokoje a zkuste je nabídnout zvlášť studentům. Máte tak vyšší šance na to, že vám nevypadne příjem a pokud se jeden ze studentů rozhodne z bytu odejít, náhradu za něj naleznete rychleji. Kromě toho nepřijdete o velkou částku, takže vás ztráta nebude mrzet. Poslední výhodou je vyšší příjem. Spočítejte si, kolik osob dokážete do takto velkého bytu nastěhovat a následně počet vynásobte částkou, kterou si budete účtovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *