Doménové jméno je pro podnikání velmi podstatné
Podnikání

Doménové jméno je pro rozjezd podnikání velmi podstatné!

Jestliže se pouštíte do podnikání, s největší pravděpodobností se neobejdete bez internetových stránek. Zvlášť tehdy, jedná-li se o internetové podnikání. V takovém to případě jsou internetové stránky přímo nutností. Pro zvýšení důvěryhodnosti je potřeba si zaregistrovat doménu nejlépe s koncovkou CZ, která vzbudí o to větší zájem u zákazníků. Víte ovšem, jak vybrat správné doménové jméno? Pokud ne, není nic jednoduššího než s námi pokračovat v následujících odstavcích.

Výběr doménového jména je obtížné!

Doménové jméno znamená pro laiky internetová adresa, kterou vaši zákazníci budou zadávat. Určitě s námi budete souhlasit, že by měl být název výstižný, a to tak, aby si jej byli schopni zapamatovat všichni. Nepoužívejte v žádném případě příliš dlouhé názvy, protože tady platí jednoduché pravidlo, a to čím kratší a zapamatovatelnější, tím lepší. Vše, co má nad 10 znaků už je svým způsobem špatně.

Ukázka jednoduchého doménového názvu

Souhlasíte, že je lepší mít doménové jméno letenky.cz nebo nejlevnejsiletenky.cz než například dobrealevneletenkyprotebe.cz. Vidíte ten rozdíl, který je mezi první, druhou a třetí doménou? Jen vás chceme upozornit, že první dvě domény budou bezesporu již obsazeny. Faktorů, jak vybrat vhodnou doménu je ale daleko více.

jak vybrat doménové jméno

Snažte se nepoužívat pomlčky

Když někomu osobně říkáte internetovou adresu, je lepší ji sdělit napřímo a nepoužívat pomlčky. Jestliže totiž při výběru doménového jména využijete pomlčku, už ji musíte říct i svým klientům při osobní schůzce. Ten ji však může zapomenout dříve, než přijde domů. Následně se dostane na internetové stránky vaší konkurence.

V doméně volte klíčové slovo

Z doménového názvu by měl vyplývat váš obor podnikání. Jak bylo uvedeno v pár odstavcích výše, u letenky.cz víte během pár vteřin, čím se majitel zabývá. Uspět ale můžete i s jinými názvy, příkladem jsou toho alza.cz a alfa.cz. Při prvním viděni vás jistě jejich obor podnikání nenapadne.

Vybírejte srdcem

Ať už strávíte výběrem jakýkoliv čas, vždy vybírejte srdcem, protože doménový název musí sedět jak zákazníkům, tak i vám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *