Technika při výkopových pracích ušetří hromadu času
Bydlení

Technika při výkopových pracích ušetří hromadu času

Na výkopové práce navazuje celá spousta činností, proto bychom je neměli podceňovat. Ne nadarmo se říká, že jen na kvalitních základech může stát rodinný dům dlouhá léta. Pokud nad zemními a výkopovými pracemi jen mávnete rukou, po pár letech byste spěchu či zanedbání mohli litovat. Samozřejmě to neznamená, že byste si měli dát s výkopovými pracemi načas a vše provádět ručně. Ruční výkopové práce se už takřka nedělají, přednost se dává technice. 

Co se týče zmiňovaných ručních výkopových prací, je to už tak trochu retro. Přistupuje se k nim maximálně v okamžiku, kdy se musí dočistit provedený výkop. V opačném případě se přistupuje k rychlejším a efektivnějším technikám výkopových prací, které šetří čas. 

Bagry a minibagry

Mezi nejčastěji využívanou techniku při výkopových pracích se řadí bagry a minibagry. Sice je možností daleko více, ovšem tito dva pomocníci se osvědčili. Oba dokážou přesně vyhloubit potřebnou rýhu nebo jámu. Manipulace s bagry je totiž velmi snadná a maximální přesnost je tak zaručena. Pracovníci na výkop velmi dobře vidí čili mají ty ideální podmínky pro precizní a přesnou práci. 

Když není stavba obsáhlá a rozsáhlá, většinou se zavolá minibagr na pomoc, který bohatě stačí. Má rozpětí sedmdesát centimetrů, proto s ním projedete i běžným stavebním otvorem pro vchodové dveře čili se můžete pustit do výkopových prací i uvnitř stavby. Když by se při výstavbě domu něco zapomnělo, je to dobrá zpráva. 

Někdy bagry nevyhovují

Ne vždycky jsou bagry tím pravým. Buďto nevyhovují pro danou stavbu, nebo je z jiného důvodu nelze použít. Pokud k takové situaci dojde, využívají se zásadně takzvané bezvýkopové technologie. K těm se uchylujeme konkrétně při podvrtávání silnic nebo železnic nebo při podvrtávání jiných zpevněných ploch. 

Mezi tyto technologie patří například takzvané propichování, kdy se hlavice vtlačuje vodorovně do zeminy. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *