pojišťujeme domácnost
Uncategorized

Proti čemu si nejčastěji pojišťujeme domácnost?

Pojištění domácnosti – to je téma, které bychom zde mohli rozebírat opravdu dlouho. Tímto tématem se v poslední době zabývá nejedno médium, je to především z toho důvodu, že přišla zima. To znamená, že přibývají zimní katastrofy, zejména chaty a chalupy registrují mnohem více škod během svého klidného období. I když se dočtete, že Češi stále váhají nad tím, jestli svou domácnost pojistit mají (nebo jestli mají pojistit svůj majetek), mnozí to už skutečně udělali. Důvodem však bývá špatná zkušenosti z minulosti.

Nikdo by si nejspíše nepojistil svou domácnost, i když se tedy jedná o logický krok, když by ho nepostihla nějaká přírodní kalamita nebo katastrofa. Lidé se učí zejména ze svých chyb. Nedávné statistiky ukazují, že se zvedl počet těch, kteří mají svou domácnost pojištěnou. Statistiky tvrdí, že pojištěných je sedm domácností z deseti, což už je skvělé skóre.

Hlavní otázkou ale je, proti čemu si svou domácnost konkrétně pojišťujeme?

Zloděj, zloděj, zloděj

Lidé se nejvíce bojí zlodějů, ti jsou největšími strašáky. Také je to nejčastější důvod toho, proč si Češi své domácnosti pojišťují. Ze statistik vyplývá, že devět z deseti lidí (tedy zhruba osmašedesát procent lidí) se bojí zlodějů, jiní se bojí toho, že škody na své domácnosti způsobí oni. Také se pojišťujeme proti poruchám domácích spotřebičů, důvodem vzniku pojištění bývá i možnost vyhoření, čehož se obává zhruba čtyřiaosmdesát procent z nás.

Pojišťujeme se proti domácím katastrofám

Možnost vyhoření či případně porucha domácího spotřebiče spadá do takzvaných domácích katastrof. Do skupiny domácích katastrof spadá také úraz domácího mazlíčka. Jestliže se domácí mazlíček zraní, znamená to, že musí jít k veterináři, který mu může naordinovat dlouhou a nákladnou léčbu. Jelikož financí moc není, pojištění se v takové chvíli bude hodit.

Také se mezi domácí katastrofy řadí i poškození nábytku domácím mazlíčkem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *