Co všechno obnáší demolice domu?
Bydlení

Co všechno obnáší demolice domu?

Pro demolici domova se rozhoduje mnoho lidí. Jsou to většinou ti, kteří zdědili pozemek i s domem, který jim doslova chátrá před očima. Nebo jsou to ti, kteří koupili pozemek s už chátrajícím domem v domnění, že tento dům nechají srovnat se zemí. I když by se samozřejmě nabízela možnost rekonstrukce, ne vždy je rekonstrukce to správné východisko z této situace. Většinou je to nevýhodné řešení, kterého později lidé litují. Proto se raději rozhodují pro demoliční práce, i když to s sebou nese i likvidaci odpadu a odvoz stavební suti. 

Jak jsme zmínili, pro demolici se rozhodne kde kdo, jenže ne každý si hned uvědomí, co vlastně demolice s sebou nese, co obnáší. Pojďme si říct několik základních informací, které se s demolicí budov pojí. 

Nemovitost nelze zbourat, aniž by o tom někdo věděl

Pokud jste si mysleli, že se do demolice pustíte hned, co vám tato myšlenka vyjde na mysli, pak jste se spletli. Do demolice se opravdu nemůžete pustit hned, co na to pomyslíte. Takto to opravdu nefunguje. O bouracích a demoličních pracích musí vědět stavební úřad, právě stavební úřad musíte požádat o demoliční výměr, což je dokument, který je jakýmsi povolením pro legální zbourání konkrétní stavby. 

Možná se nyní bojíte toho, že vám stavební úřad zamítne zbourání dané nemovitosti. V praxi to však většinou vypadá tak, že demoliční úřad nemá důvod, zamítnout bourání, vlastník dané nemovitosti totiž na to má plné právo. Samozřejmě ale i v tomto případě existují výjimky, a to třeba ohrožení statiky sousedních domů a podobně. V takových případech dojde skutečně k zamítnutí bouracích prací. 

Demolice není zadarmo

V dnešní době není nic zadarmo, dokonce ani demoliční práce nejsou zadarmo. Cena demolice se však vždy odvíjí podle toho, jak velká nemovitost se bourá. K tomu se samozřejmě musí přičíst i odvoz suti na skládku. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *