Spěte nazí, tělo i zdraví vám za to poděkuje
Zdraví

Spěte nazí, tělo i zdraví vám za to poděkuje

Přemýšleli jste někdy na tím, proč někteří lidé spí nazí? S takovými lidmi se setkáme především v seriálech nebo filmech, je ostatně pravdou, že takové lidi můžete mít i ve svém okolí. Nabízí se tedy otázka, co je důvodem toho, že spí nazí? Jsou snad zdravější?  

Odborníci jsou toho názoru, že by měl spát bez pyžama každý. Pokud se to naučíte, poděkuje vám nejen vaše tělo, ale také samotné zdraví. Existuje rovnou několik zdravotních důvodů, proč bychom bez pyžama spát měli. 

Spěte nazí a spěte lépe 

Pokud chcete spát lépe, pokud se chcete dočkat kvalitního spánku, doporučujeme odhodit na noc pyžamo. Díky tomu, že budete spát nazí, totiž usnete daleko rychleji. Národní nadace pro spánek zjistila, že pokud se sníží tělesná teplota člověka, docílí rychleji hlubokého spánku, který je tak potřebný. A jak jinak snížit tělesnou teplotu člověka, než odhodit pyžamo.  

Lépe se vám bude spát nejen bez pyžama, ale také se vám bude spát lépe tehdy, kdy nebudete mít v ložnici mobilní telefony nebo notebooky.  

Ženy předejdou vaginální mykóze 

Jen ženy mohou vědět, jak nepříjemná jsou vaginální onemocnění. A právě jednomu takovému onemocnění lze předcházet, pokud odhodíme pyžamo. Konkrétně můžeme předcházet vaginální mykóze. Těsné spodní prádlo bývá tou nejlepší živnou půdou pro bakterie, které mohou vaginální mykózu způsobit. Když tedy budete spát nahá, najednou bakterie nebudou mít půdu pro svůj život.  

Zpomalíte stárnutí 

Taky platí, že vysoká tělesná teplota znemožňuje uvolňování melatoninu a růstového hormonu. Právě to jsou dva bojovníci proti stárnutí. Když tedy budete spát nazí, melatonin i růstový hormon se bude normálně uvolňovat a zamezíte tak zbytečně rychlému stárnutí.  

Pro zajímavost – růstový hormon, kterému se také jinak říká HGH, je považován za elixír dlouhověkosti. Umí dokonce regenerovat buňky. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *