Babské rady na ječné zrno. Zatočte s nepříjemným problémem oka
Zdraví

Babské rady na ječné zrno. Zatočte s nepříjemným problémem oka

Všichni to známe. Z ničeho nic nás začne bolet oko, následující den se na víčku objeví bolestivá kulička či otok, který nám znepříjemňuje vidění na svět. Jedná se o ječné zrno, což je jedna z očních nepříjemností, která je způsobená ucpáním jedné z povrchových žláz očního víčka. Kromě otoku se objeví zarudnutí, bolest je spíše řezavá a může se vyskytnout i pocit čehosi cizího v oku. Naštěstí i tento problém lze léčit, a to babskými radami.

Pokud vás ječné zrno sužuje, nemusíte s ním ihned jít k očnímu lékaři. Nejedná se o problém, který byste sami nepoznali a který byste sami nevyléčili. Nejdříve si však prozraďme, proč se ucpe jedna z povrchových žláz oka, a tím vznikne ječné zrno.

Jak vzniká ječné zrno

Jedním z důvodů vzniku ječného zrna je například špatná životospráva. Dalším důvodem je špatná hygiena, a to například sahání si do oka špinavýma rukama nebo třeba nesprávná aplikace kontaktních čoček. Ke vzniku ječného zrna také spěje třeba nesmyté líčení.

Jak jsme zmínili, ječné zrno vzniká ucpáním jedné z povrchových žláz oka, čímž ječné zrno vzniká. A taktéž jsme zmínili, že není nutné chodit lékaři. Poradíte si s tím sami, ostatně po pár dnech stejně ječné zrno zmizí.

Babské rady, které zatočí s ječným zrnem

Aby ječné zrno nedělalo takovou paseku a neznepříjemňovalo vám den, můžete vyzkoušet několik osvědčených babských rad. Mnohé utlumí bolest, jiné oko rychleji uzdraví. Tak například teplý obklad, který si na oko budete přikládat několikrát denně, pomůže ječné zrno zahnat. Stejně tak pomáhá hadřík, který je potřený rozmačkanou uvařenou bramborou, vaječným žloutkem a teplým mlékem.

Pomoct mohou i syrové kvasnice nebo případně obklady z čaje z černého rybízu. I šetrné masáže mohou ulevit od bolesti. Oko by se nemělo zatěžovat, stejně tak by se na něj neměl nanášet make-up.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *