Jak vyčistit koženou pohovku
Bydlení

Jak vyčistit koženou pohovku

Každý obývací pokoj je vyplněn pohovkou. Pohovka, nebo chcete-li gauč, je nedílnou součástí každého obývacího pokoje. Někteří volí spíše textilní pohovky, jiní jsou spíše pro kožené pohovky. Samozřejmě všechny gauče mají své výhody i nevýhody. Zatímco na textilních kouscích se mohou udělat fleky, které nejdou vyprat, kožené sedačky se sice pyšní delší životností, na druhou stranu mohou popraskat. Kůže je přece jen materiál, který neustále žije, který se napíná, dýchá, vsakuje do sebe vlhkost a může se poničit. Je proto nutné koženou pohovku nejen poctivě čistit, ale také takzvaně impregnovat.

Pohovky jsou opravdu nedílnou součástí obývacích pokojů. V poslední době jsou stále populárnější právě zmiňované kožené pohovky, jelikož jsou to pohovky, které zkrátka déle vydrží. Ale samozřejmě je nutné dodat, že jen málokdo si uvědomuje, jak moc jsou kožené pohovky náročné na péči.

Jak již bylo zmíněno, kůže je materiál, který se neustále vypíná a žije, je nutné ho čistit a impregnovat. A s tím vám ostatně poradíme.

Jak vyčistit koženou pohovku

Pokud chcete koženou pohovku vyčistit, nemáte na výběr – musíte investovat do speciálních produktů, které jsou k tomuto účelu stvořeny. Pokud byste se rozhodli otřít koženou sedačku vlhkým ubrouskem, bohužel může dojít k popraskání. Jak jsme zmínili, kožené pohovky jsou bohužel věci, které do sebe vtahují vlhkost, jež je posléze velmi zranitelná.

Investujte tedy do speciálních prostředků, které jsou pro čištění kožené sedačky určeny. Vyhněte se čistícím práškům nebo avivážím.

Následuje impregnace

Když je povrch sedačky důkladně vyčištěn, je nutné přejít k impregnaci. Během tohoto procesu se kožená pohovka opatří ochrannou vrstvou, aby tak byla pohovka chráněna nejen před vnějšími vlivy (tím se také prodlouží živnost kožené pohovky).

Pokud hovoříme o impregnaci kůže, hovoříme o vyživení kůže – kůže je najednou odolná, poddajná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *