Tři nejčastější zdravotní problémy a bylinky, které pomůžou
Zdraví

Tři nejčastější zdravotní problémy a bylinky, které pomůžou

Člověka dokáže potrápit leccos, nejen hloupá rýma nebo kašel. Bohužel existuje daleko více problémů, s nimiž se naše tělo potýká a s nimiž musí bojovat. Pojďme si říct nejčastější z nich. Prozraďme si také, jaké bylinky na zmiňované problémy zaberou a pomohou. Nemusíte se pokaždé trápit utrácením za léky, které stejně nepomohou. Dejte šanci přírodě při častých, leč velmi nepříjemným zdravotních obtížích.  

Alergie, astma 

Zejména na jaro se potýkáme s mnoha nepříjemnými alergiemi. Většinou sáhneme po tom, co nám předepsal lékař, ale i v tomto případě můžeme dát šanci přírodě. Alergie nebo astma jsou problémy, na které pomáhají bylinky třeba v podobě penízovky. Z té stačí udělat tinkturu. Při každém záchvatu nebo projevu alergie se však nejdříve zaměřte na příčinu, až poté volte bylinky, kterým dáte šanci.  

U alergií je nutné pročistit i játra. K tomu je skvělá kůra z dubu, po které se zregeneruje sliznice. Následovně svůj organismus ochraňte před alergiemi a astmatem, a to s pomocí rozmarýnu nebo kaliny.  

Trávicí problémy 

Každý člověk ví, jak hrozné je, když ho postihnou trávicí problémy v podobě zácpy, průjmu nebo nadýmání. Aby se trávicí problémy nevyskytovaly, je nutné harmonizovat trávicí ústrojí. Rovnováha střevní mikroflóry je základem úspěšného trávení. Pokud však nyní hledáte pomoct od zácpy nebo nadýmání, máme pro vás několik tipů na bylinky, díky kterým se vám uleví.  

K bylinkám, které pomáhají při trávení, patří například pýr, lopuch nebo takzvaná židovská mochyně. Pomoct ale může i řebříček či kopřiva.  

Borelióza 

Borelióza je onemocnění, které člověka většinou trápí dlouho. Člověk je později vyčerpaný z toho kvanta léků, které mu jsou podávány. Proto doporučujeme bylinky, a to konkrétně javor nebo babyku. Pokud máte v důsledku boreliózy problém třeba se zrakem, v tomto případě doporučujeme schizandru či borůvku. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *