Nejoblíbenější pokojové rostliny. Jednu z nich jistě máte doma
Bydlení

Nejoblíbenější pokojové rostliny. Jednu z nich jistě máte doma

V každé domácnosti najdeme dostatek pokojových rostlin, což je dobře – bez pokojových rostlin by nebyly domácnosti útulné a zařízené. Pokojové rostliny dodávají každému domovu život, proto bychom rozhodně do těchto rostlin měli investovat. Pokud se rozmýšlíte nad koupí nové pokojové rostliny do vašeho domova, možná nevíte, pro jakou konkrétní pokojovou rostlinu se rozhodnout. Na trhu jich je totiž tolik! Proto vám přinášíme seznam těch nejoblíbenějších pokojových rostlin, z nichž určitě už minimálně jednu máte doma.

Jednotlivé rostliny jsou zařazeny také do kategorie “nenáročné” a většina z nich patří také do kategorie “stálezelené”. To znamená, že se budou hodit do každé moderní domácnosti, kde se klade důraz na barevné ladění.

Diefenbachie jako první na seznamu

I když je rostlina zvaná diefenbachie jedovatá, je to velmi oblíbená rostlina, kterou si lidé pořizují zejména do domácností, v níž nežijí domácí mazlíčkové nebo děti. Listy květiny mají velmi krásnou tmavozelenou barvu, ideální je je postavit k pestrolistým květinám. Milují světlo, díky kterým jsou listy výrazněji zbarvené.

Potosovec jako nejoblíbenější převislá rostlina

Další rostlinou v pořadí je takzvaný potosovec, což je rostlinka převislá, ideální tedy na ledničku nebo na vyšší poličku. Dokáže se krásně plazit, lidé rostlinu nejčastěji dávají do koupelen, hal nebo případně také do obývacích pokojů. Jedná se o rostlinku vhodnou do dětského pokoje, je nenáročná a není nebezpečná.

Dračinec je odolný i vůči topné sezoně

Každý pěstitel pokojových rostlin ví, že topná sezona je doslova zabijákem pokojových rostlin. Suchý vzduch opravdu nesvědčí květinám, přežijí jen odolné druhy. Pokud takový odolný druh chcete do své domácnosti zakomponovat, doporučujeme zakomponovat do domácnosti dračince, a to jak zelené, tak pestrolisté. Jsou to velmi odolné rostliny, které milují rosení a suchý vzduch jim nevadí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *