Hvězdníky
Bydlení

Hvězdníky a jejich rozdělení. Jaký druh si koupíte vy?

Hvězdníky jsou exotické rostliny, které i přesto, že jsou exotické, nejsou nijak náročné. Jedná se o rostlinu, kterou si lidé kupují zejména v době vánočních svátků, jelikož velmi připomíná klasickou vánoční hvězdu, přesto je to trochu jiná květina, kterou však také najdete v červeném a v bílém provedení. O hvězdníku se ví, že je nutné ho ihned přesadit, jen co si ho donesete domů. Důvod je ten, že v květinářstvích či v obchodech se zahradními pomůckami ho pěstují v substrátovém polotovaru. Musí se tedy přesadit do kvalitnější zeminy, kterou je substrát pro pokojové kvetoucí rostliny.

Když si pro tuto krásnou květinu půjdete do obchodu, setkáte se s několika druhy. Jaký učaruje právě vám?

• Velkokvěté

Hvězdníky se rozdělují například na velkokvěté. Do této skupiny patří drtivá většina hvězdníků, dokonce jsou právě velkokvěté hvězdníky nejčastěji pěstované. Jejich květy dokážou dosáhnout až pětadvaceti centimetrů, na jednom stonku jich může být klidně i osm.

• Malokvěté

Hvězdníky jsou také malokvěté. Pěstují se velmi málo, ale pěstují se. Dalo by se říct, že v budoucnu budou pěstovány více než velkokvěté hvězdníky, jejich obliba neustále roste.

• Plnokvěté

Plnokvěté hvězdníky se řadí k nejžádanějším druhům této rostliny. Jsou nejkrásnější, největší – zájem o ně roste už od devadesátých let minulého století. A jak jsme zmínili, zájem nepolevuje, naopak stále narůstá.

• Cybister

Dále najdeme hvězdníky cybister, což jsou exotické druhy, které se objevují v mnoha květinářstvích. Zájem o ně v posledních letech také roste, často jsou označovány za zajímavé a exotické novinky, které v domácnosti nemá kdekdo. Tyto hvězdníky jsou typické svým netradičním zbarvením a také zajímavými tvary květů.

• Trumpet

Posledními v pořadí jsou hvězdníky trumpet, které jsou dnes bohužel málo pěstované. Specifický je pro ně tvar trumpety.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *