Tipy a zásady, které ocení znát každý začínající i zkušenější chovatel papoušků
Bydlení

Tipy a zásady, které ocení znát každý začínající i zkušenější chovatel papoušků

Jaké je vaše hobby? Máte nějaké? Pokud žádné hobby nemáte, je to velká škoda. Každý člověk by měl mít hobby, měl by nějak trávit svůj čas. Pokud žádný koníček nemá, je to opravdu velká škoda. Najednou nemá, čím vyplňovat svůj volný čas. Jestliže chcete svůj volný čas něčím vyplňovat, doporučujeme vám chovat papoušky. Chov papoušků je dnes velice oblíbená činnost, i když se to nezdá. Chov ptáků obecně se řadí k nejstarším koníčkům vůbec. I když se dříve chovali holubi, nyní se chovají spíše papoušci. Právě proto přinášíme tipy a zásady, které ocení hlavně ti, kteří se chtějí pustit právě do chovu papoušků. A také jednotlivé tipy a zásady ocení zkušenější chovatelé, kteří papoušky chovají dlouhodobě. 

Tipy a zásady pro chov papoušků

  • Pokud hledáte ideální obydlí pro své okřídlené mazlíčky, pak doporučujeme investovat do stavebnice Aluhobby. Dokonalé obydlí, ať už ve formě ptačí klece nebo venkovní voliéry, si tak vykouzlíte vlastnoručně spojením hliníkových profilů a dalších součástek. 
  • Obecně platí, že čím větší papoušek, tím větší problém. Obyčejná andulka nenapáchá tolik škod jako papoušek Ara, který shodí vše ve chvíli, kdy roztáhne křídla. 
  • Věděli jste, že papoušci se řadí k velice společenským tvorům? Papouškům se proto musíte věnovat. Sice nevyžadují tolik společnosti jako třeba pejsek, ale papouška nesmíte zanedbávat. Při tesknění může být hlučný, může si začít škubat peří, kterého se může zbavit úplně. 
  • Pokud toužíte po krotkém společníkovi, doporučujeme si odkoupit papouška přímo od chovatele ještě ve fázi, kdy se bude jednat o dokrmené mládě. Tito ptáci jsou zcela ochočení, budou pro vás tedy snazší na chov. 
  • Pokud se vám chov papoušků zalíbil, tak neváhejte a pořiďte si papoušků vícero. Budou si spolu povídat, nebudete muset svému papouškovi věnovat tolik pozornosti, protože už bude mít kamaráda. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *