Co je možná nevěděli o Mrtvém moři
Cestování

Co je možná nevěděli o Mrtvém moři

Chystáte se letos k Mrtvému moři? Pokud ano, čeká vás dovolená, na kterou jen tak nezapomenete. V současné době je Mrtvé moře atraktivní destinace, lidé se chtějí přesvědčit na vlastní kůži o tom, jestli na hladině opravdu můžou i sedět či číst si knihu, aniž by měli nafukovací kruh kolem boků. I díky tomu lze nazvat Mrtvé moře naprostým unikátem.  

O Mrtvém moři se povídá, že je to lék na velkou spoustu zdravotních potíží. Mnozí lidé také tvrdí, že je to moře zcela mrtvé, ale to není pravda. Dokazují to bakterie, houby a řasy, které se v moři nachází a které vykazují známky života. To však není jediná zajímavost, která s Mrtvým mořem souvisí. Pojďte společně s námi odhalit to nejzajímavější, co se kolem Mrtvého moře točí a co s tímto přírodním úkazem souvisí. Třeba věděli jste, že Mrtvé moře vlastně není moře?  

To nejzajímavější o Mrtvém moři 

  • Věděli jste, že bahnem z Mrtvého moře se potírala i samotná královna Kleopatra? Dělala to z toho důvodu, že toužila po mladistvé pleti a po krásné, mladistvé pokožce.  
  • Věděli jste, že Mrtvé moře vlastně není moře, ale je to spíše jen velice slané jezero? Podle odborníků je desetkrát slanější než mořská voda a zároveň je až devětkrát slanější než voda z oceánů.  
  • Věděli jste, že Mrtvé moře je považováno za nejhlouběji položené místo na světě? V porovnání s českou propastí Macocha je hlubší trojnásobně.  
  • Věděli jste, že voda v Mrtvém moři je hořká? Říká se, že je tak moc slaná, že zmate chutě člověka a člověk si tím pádem myslí, že je voda hořká. Až tedy budete na dovolené, vyzkoušejte to.  
  • Věděli jste, že Mrtvé moře je tím nejslanějším jezerem na světě? Je dokonce slanější než jezero Assal nebo jezero Garabogazkol 
  • Věděli jste, že se Mrtvé moře svou rozlohou neustále zmenšuje? Tento mořský unikát totiž vysychá, což způsobuje zmenšování jeho konečné rozlohy.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *