Milujete papáju
Zdraví

Milujete papáju? Prozradíme vám, jak prospívá zdraví

Na trhu se to nyní jen hemží vynikajícím exotickým ovocem. Pro zimu je exotické ovoce typické, stejně jako pro letní horké měsíce nektarinky, broskve a meruňky. I když exotické ovoce není nejlevnější, vyplatí se do něj investovat. Mnohé druhy jsou totiž nadmíru zdravé. Například taková papája!

Papája roste na stromech, které mohou dosáhnout až deseti metrů. Na jednom stromě se může urodit i 150 plodů! Jíme především samotný plod, ale listy stromu jsou užitečné ve farmacii (vyrábí se z nich léky). O zdravotních účincích tohoto exotického ovoce tak není pochyb.

Papája vypadá jako hruška, má velice sladkou dužinu a krapet připomíná meloun. Zásadně se konzumuje syrová, ale je možné ji uvařit. A nyní už k tomu, jak papája prospívá lidskému zdraví.

• Snižuje cholesterol

Papája je skvělá v tom, že snižuje špatný cholesterol v těle. Jedná se o ovoce bohaté na vlákninu, právě vláknina se podílí na nízké hladině špatného cholesterolu v krvi. Díky tomu lze tedy konstatovat, že papája zabraňuje ucpávání cév a předchází tak infarktu.

• Pastva pro oči

Jelikož se v papáje nachází i velké množství vitaminu A, lze říct, že papája je doslov pastvou pro oči. Udržuje zrak zdravý, mimo jiné chrání oči před vznikem onemocnění, kterým nelze předcházet, jelikož jdou ruku v ruce s naším věkem. Papája na tělo působí stejně blahodárně jako třeba mrkev nebo rajčata.

• Pro vlasy

Trápí vás krátké vlasy, které nerostou? Nebo jsou vaše vlasy polámané, suché a vypadávají? Papája může pomoct. Díky obsaženému vitaminu A papája podporuje růst vlasů, navíc vlasy udržuje lesklé a pevné. Z papáje se dělají i mnohé masky na vlasy, jelikož vlasy skutečně podporuje.

• Zahání stres

Co ocení silně vyčerpaní lidé, je fakt, že papája zahání stres. Pokud si papáju nakrájíte k oblíbenému večernímu pořadu, půjdete spát klidní a vyrovnaní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *