Tři nejčastější důvody, proč se kazí zuby
Zdraví

Tři nejčastější důvody, proč se kazí zuby

Krásný a zářivý úsměv – i to je to, co se podílí na dobrém prvním dojmu. V současné době však mnozí lidé nemají okouzlující úsměv. Důvodem nejsou vždy zažloutlé zuby od kouření nebo jiných zlozvyků, důvodem jsou často zuby plné kazů. Nabízí se otázka, proč se mnohým lidem tak moc kazí zuby? Samozřejmě na vině může být genetika, geny mohou za mnoho věcí. V některých případech však genetika nehraje roli, roli hrají jen chyby, kterých se dopouštíme. Vybrali jsme tři nejčastější chyby a také i důvody, proč se nám kazí zuby. Vyvarujte se jim, ať je i váš úsměv zářivý a podmanivý.  

Jak již bylo zmíněno, je tu jistá pravděpodobnost, že zuby se mohou kazit kvůli genům. Pokud se vám však zuby kazí postupně, na vině je spíše špatná péče a dědičnosti to tedy nemůžete klást za vinu. Prozradíme, co konkrétního může za kazivost zubů.  

Zapomínáte na mezizubní prostory 

Čistíte si zuby pravidelně minimálně dvakrát denně a přesto se vám zuby kazí? Možná si nečistíte mezizubní prostory, které tvoří velkou část úst, i když se to nezdá. Podle odborníků tvoří mezizubní prostory až čtyřicet procent plochy zubu. Není tedy dobré je podceňovat. Navíc oprava kazů v mezizubních prostorách je daleko nepříjemnější než oprava kazů na stoličce.  

Neměníme kartáčky 

Kartáček bychom měli obměňovat po třech měsících. Je však pravdou, že mnozí lidé na to zapomínají. V kartáčcích se však hromadí bakterie, které pak přispívají ke vzniku zubního kamene. Doporučujeme tedy kartáčky opravdu pečlivě obměňovat v intervalech, jaké jsou doporučovány.  

Nepoužíváte vhodný kartáček 

Mnozí lidé si kupují kartáček podle vzhledu, ale to je špatně. Kartáček musí splňovat jistá kritéria. Odborníci doporučují, že bychom měli mít kartáčky s menší pracovní hlavou, které mají husté rovné štětiny. Nevhodný je kartáček s dlouhými a řídkými štětinami. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *