beskyd
Cestování

Do Beskyd nejen za Lysou horou

Beskydy jsou obrovským lákadlem. Stále více přibývá lidí, kteří jezdí raději do Beskyd, než by navštívili zahraničí. Lidé dnes začínají chápat, že sice je zahraničí krásné, ale i Česko má co nabídnout. Bohužel drtivá většina lidí prozkoumala zahraniční země, ale Českou republiku vůbec nezná. Je tedy načase to napravit. A Beskydy jsou dobrý start.

O Beskydech se tvrdí, že mají tu nejkrásnější přírodu vůbec. To ostatně můžeme potvrdit, v každém ročním období je zdejší příroda jiná, navíc se v ní ukrývá mnoho krásných skvostů, které mnozí lidé ani neodhalí, protože je nenajdou.

Nejatraktivnějším cílem turistů a nejčastěji důvod, proč jezdí do Beskyd, je bezesporu Lysá hora, kterou chce zdolat za svůj život každý. Je lákavá nejen tím, že ze samotného vrcholu je nádherný výhled na celé krásné Beskydy, ale také proto, že se na ni dá dostat pokaždé jinak. Každá návštěva Beskyd tak může být zpestřena o výšlap, který však bude mít pokaždé jiný nádech.

Na Lysou horu pokaždé jinak

Jak jsme zmínili, na Lysou horu se dá dostat různě. Na samotný vrchol vede mnoho různých cestiček, jedna klikatější než druhá, přesto každá je v něčem jedinečná a nabízí jinou vyhlídku na okolí. Nejoblíbenější je Bezručův výplaz, což je trasa pojmenována po známém českém umělci. Jedná se o nejsnadnější cestu, která není nijak náročná.

Kromě toho, že se na vrchol Lysé hory můžete dostat po mnoha různých cestách, můžete se také na samotný vrchol vydat několika způsoby. Půjdete pěšky nebo zvolíte kolo či koloběžku?

Beskydy nejsou jen o Lysé hoře

I když se jezdí do Beskyd především za Lysou horou, není to jen o Lysé hoře. Beskydy skrývají mnoho dalších krás jako třeba Satinské vodopády, které jsou považovány za poklad Beskyd, jelikož je objeví opravdu jen málokdo.

Pokud se v Beskydech zdržíte déle, abyste poklad našli a na Lysou horu vyšli, doporučujeme ubytování v Rekreačním centru Sepetná, které se pyšní nejen několika možnostmi ubytování, ale také skvělou kuchyní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *