Tři návyky
Podnikání

Tři návyky, které nám brání v tom být produktivnější

Produktivita – ta je důležitá nejen v běžném zaměstnání, ale zejména v podnikání. Jestliže si chcete vydělat, jestliže chcete, aby vaše podnikání prosperovalo, musíte být produktivní, bez toho to nejde. Také to nejde bez vytrvalosti a trpělivosti, ale na produktivitu se nesmí zapomínat. Bohužel v produktivitě nám brání mnoho, mnoho návyků a zlozvyků. Některé naše návyky snižují naši pozornost a soustředěnost, některé návyky nás stojí hodně energie. Pojďme si vyjmenovat konkrétně tři návyky, které nám brání v tom, být produktivnější.

Samozřejmě takových návyků existuje mnoho, vybrali jsme jen trojici nejvážnějších návyků, s nimiž bychom se měli umět poprat.

1) Neustálé surfování na internetu

Každý to zná – sociální sítě člověka dokážou pořádně zlákat stejně jako aktuální dění ve světě. Lidé dneska surfují na internetu v době, kdy se nudí, ale bohužel i v době, kdy mají být produktivní. Podlehnou prokrastinaci a raději sledují novinky ve světě showbyznysu, než aby se věnovali tomu, čemu se opravdu věnovat mají.

Surfování na internetu je dobré v době, kdy máte pauzu – kdy potřebujete odpočinek. Jenže nesmíte strávit na internetu více jak pět minut, jinak se vám do práce už nebude chtít. Každá kontrola na sociálních sítích znamená vypadnutí z pracovního režimu.

2) Odkládání náročných úkolů

V případě, že se rozhodnete odkládat náročné úkoly, děláte tu největší chybu vůbec. Nejen odborníci, ale úspěšní lidé doporučují udělat nejdříve to těžké, to náročné, lehké úkoly si ponechejte na závěr dne.

3) Neustálé odpovídání na e-maily

Vymezte si chvíle, kdy budete kontrolovat e-maily. Nemůžete neustále odpovídat každému, kdo vám píše. Zkrátka to udělejte jednou denně, svět se nezboří. V případě, že se budete hned snažit odpovídat na každý e-mail, vypadnete opět ze svého režimu a už se do něj tak snadno nedostanete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *