Důležité kroky při cestě do Spojených státu amerických
Cestování

Důležité kroky při cestě do Spojených státu amerických

Letní dny se u většiny obyvatel neobejdou bez pořádné dovolené. Jestliže vás už omrzelo Chorvatsko nebo Řecko, je nejvyšší čas vydat se například do zemí, které málokdo z naší republiky navštívil. Řeč je v tomto případě o Spojených státech amerických. Pokud máte strach z toho, že si nebudete vědět rady, nezoufejte. Nejedná se o nic složitého, stačí jen dodržet pár základních bodů.

Na cestu do USA se připravte

Z pohledu víza si oddychnete, protože jej nebudete potřebovat. Cestování do Spojených států amerických se od určitého roku v tomhle směru zjednodušilo. Neznamená to však, že se do USA podívá každý. Je potřeba totiž vyplnit registraci ESTA. Ta vám ještě povolení odcestovat do země nedá. Rozhodne až menší pohovor, na kterém se vás budou vyptávat na různé otázky, a to včetně toho, co budete v USA dělat.

Na občanský průkaz neodcestujete

Zapomeňte na to, že byste se do Spojených států amerických dostali čistě jen na občanský průkaz. Nejedná se o Evropu, takže si budete muset vyřídit cestovní pas. Pokud jej máte, zkontrolujte si, zda vám platí. Jestliže tento krok vynecháte, může vás to na letišti nemile překvapit. Kromě toho počítejte s tím, že vedle cestovního pasu je nutné vyřídit biometrický údaj. Spojené státy americké jsou při cestování velmi opatrné. I přes to, že po vás nebude vyžadováno vízum.

podmínky při cestování do spojených států amerických

Nejdražší zdravotnická péče vás o pojištění přesvědčí

Přemýšlíte nad tím, že si nebudete vyřizovat cestovní pojištění a svůj pobyt risknete bez něj? Dávejte si pozor, protože vás to může v konečném důsledku stát nemalé finanční prostředky. Zdravotnická péče je ve Spojených státech amerických poněkud drahá a svým způsobem ji lze označit za vůbec nejdražší. Je tedy na místě si raději sjednat kvalitní cestovní pojištění s krytím na několik milionů korun.

Elektronika nesmí chybět, má to však háček

Pochopitelně každý si s sebou bere mobilní telefon, zvlášť v dnešní době. Jestliže jej budete chtít ve Spojených státech amerických nabít, překvapí vás jejich zásuvka. Pořiďte si proto v České republice adaptér, který vám umožní nabíjení mobilního telefonu na území USA.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *