Malý byt vyžaduje správné uspořádání
Bydlení

Malý byt vyžaduje správné uspořádání

Zařizování malého bytu je náročný proces, který vyžaduje daleko více času než stěhování do větších prostor. Pokud si myslíte, že je to o tom, umístit pár židlí a sedací soupravu na své místo a tím to končí, jste na omylu. Je potřeba dobře promyslet každý krok, jinak se může stát, že nebudete mít průchozí uličky na důležitá místa. Pojďme si společně malý byt poskládat.

Malé byty jsou v kurzu

Co si budeme nalhávat, malé byty jsou v posledních letech velmi oblíbené. Příčinou jsou převážně ceny, které u některých nemovitostí dosahují nepředstavitelných částek. Právě z tohoto důvodu se malé byty dostávají na žebříčcích dopředu. Kromě toho jsou jednoduché na údržbu a mladým párům hravě vystačí. V momentě, kdy se jedná o váš první byt, bude zařizování menších prostor obtížné.

Zkušenosti se získávají praxí

Je váš byt momentálně bez vybavení? Jde o nejlepší začátek, který můžete uskutečnit. V první fázi si tak budete moct pohrát s barvami. Tady není nad čím přemýšlet, protože do menších bytů se náramně hodí klasická bílá. O ní je známo, že prostor dokáže opticky zvětšit. Jiné barvy, zvlášť ty pestré by se do malých bytů zdaleka nehodily. Kromě toho se časem na příliš výrazné barvy nebudete dívat pozitivně.

malý byt a jeho příprava

Nábytek by měl být skladovatelný

Kvalitní nábytek je většinou masivní a do takových prostor se za žádných okolností nehodí. Pokud byste přemýšleli nad masivem, pak svůj byt vybavíte maximálně jednou postelí a tím jste skončili. Tady je nutné myslet nad skladovatelností a multifunkčnosti. Vaše cesta by se měla ubírat každopádně na nábytek, který se dá snadno složit a následně vyložit. Během dne vám tak nebude nic překážet v cestě. Ať už se jedná o postel, která se dá složit do skříně nebo stůl, vše vám ušetří spoustu místa.

Posledním faktorem je světlo

Světlo je kouzlo samo o sobě. Ve spojení s vhodným výběrem barev vám dodá potřebný prostor, a to i přes to, že se jedná čistě jen o optický klam. Díky němu získáte vzdušnost, kterou rozhodně oceníte jak vy, tak i váš protějšek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *