DRFG staví halu výrobci katalyzátorů
Podnikání

DRFG staví halu výrobci katalyzátorů

Japonský výrobce katalyzátorů otevře v Týništi nad Orlicí svůj první výrobní závod v Evropě. Halu na míru mu postaví brněnská investiční skupina DRFG Davida Rusňáka. Areál o celkové ploše 22 tisíc m² si Cataler převezme v lednu 2020. Halu postaví realitní divize DRFG, která je jednou z klíčových oblastí, jíž se skupina bez diskuzí věnuje. Dalším významným pilířem skupiny jsou telekomunikace a finance. Finanční distribuce DRFG nabízí investorům dluhopisy, ale také možnost investovat do podílových fondů pod značkou CZECH FUND.

Nemovitostní divize skupiny Davida Rusňáka se sice specializuje především na investice do existujících – především komerčních nemovitostí – ale díky silnému zázemí nově realizuje také developerské aktivity. Hala se začala budovat na konci března a v září už by měl Cataler začít v prostorách s instalací svých technologií. Kolaudace je plánovaná na jaro 2020 a ve stejném roce by se měla rozběhnout také výroba.

Žádné letadlo, DRFG ukazuje reálné výsledky svojí činnosti

Cataler Corporation je japonská firma s více než 50letou historií, sedmi výrobními závody na třech kontinentech a více než dvěma tisíci zaměstnanci. Další stovka jich přibude v Týništi nad Orlicí. Zaměstnanci tu budou vyrábět a distribuovat katalyzátory do automobilů. Ročně by jich měli podle nejpřísnějších evropských norem vyrobit zhruba milionu kusů. Výroba bude z velké části automatizovaná, bude odpovídat průmyslu 4.0.

DRFG Real Estate je nejen investorem, ale i budoucím vlastníkem budovy a také pozemků areálu, které bude mít Cataler v dlouhodobém pronájmu. Výše investice se bude pohybovat okolo 200 milionů korun. Na samotné stavbě bude v průběhu roku pracovat více než stovka lidí a podílet se na ní bude zhruba deset subdodavatelů. Dozor stavby bude vykonávat architektonická společnost A PLUS, která také patří do skupiny DRFG Davida Rusňáka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *