Co dělat v případě, že vám skončila expirace platební karty
Finance

Co dělat v případě, že vám skončila expirace platební karty

Pokud využíváte platební kartu u své bankovní společnosti, je potřeba se soustředit na expirační datum. Ten je napsán přímo na platební kartě. Expirační datum udává den, kdy bude platební karta nefunkční a je nutné zařídit novou. Ve většině případů si tento termín hlídá samotná bankovní společnost a s předstihem vám zašle novou. Co dělat, pokud se tomu tak nestane?

Můžete navštívit pobočku

Jestliže se blíží lhůta a vy nutně potřebujete používat platební kartu, jednou z možností je návštěva pobočky. Tam vám vysvětlí, kde nastal problém nebo proč se nová platební karta nedostala do vaší schránky. Jestliže si společnost neuvědomila expiraci vaši platební karty, vysvětlete personálu dané pobočky, o co se jedná. Během chvíle dokážete vyřídit novou platební kartu, kterou budete následně moct používat. Počítejte ovšem s tím, že s ní neodejdete ve stejný den. Výroba nové platební karty trvá nějakou dobu, a tak je důležité si vybrat finanční prostředky na několik dnů dopředu.

konec expirace platební karty

Pobočku využívejte i v jiných případech

Pobočka se navštěvuje i v jiných případech. Jedním z nich je například poškozená platební karta. Tady funguje princip úplně na stejné bázi. Ať už se tedy u vás objeví problém v podobě expiračního data nebo poškozené platební karty, pobočka vás nejspíš nemine. Pochopitelně záleží na tom, zda vám bankovní společnost v prvním případě zašle platební kartu automaticky nebo si ji budete muset vyřídit.

Aktivace platební karty

Nezapomínejte na fakt, že novou platební kartu je potřeba aktivovat. To můžete většinou udělat dvěma způsoby. Prvním z nich je aktivace v internetovém bankovnictví. Tím druhým je vložení platební karty do bankomatu a následně z ní musíte vybrat první finanční prostředky. Pokud tak neučiníte a vložíte ji při placení v obchodním centrum do terminálu, platba vám bude zamítnuta. Většinou je také podstatné zjistit si PIN kód. Jestliže vám platební karta dorazila do schránky automaticky, bude váš PIN kód s největší pravděpodobností stejný.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *