Uklízíme s pomocí zubního kartáčku. Jak nám může při úklidu pomoct?
Bydlení

Uklízíme s pomocí zubního kartáčku. Jak nám může při úklidu pomoct?

Většina hospodyněk si ani neuvědomuje, jaké poklady doma má, jaké pomocníky doma má. Sahají automaticky po drátěnkách, jež neustále něco poškozují, nebo kupují předražené houby či utěrky, které stejně nejsou z takového materiálu, jaký se popisuje na balení. Pokud chcete, aby vám šlo uklízení od ruky, proč nepoužít starý zubní kartáček, který je opravdu skvělým pomocníkem. Nabízí se otázka, na co konkrétně zubní kartáček použít, při jaké uklízecí činnosti kartáček využijeme. Pro odpověď nemusíte chodit daleko, víme to.  

Na úvod je třeba ještě říct, že pokud budete používat staré zubní kartáčky k úklidu, prospějete životnímu prostředí. Dalo by se totiž říct, že je znovu použijete, recyklujete.  

Zubní kartáček rozzáří nejeden šperk 

Potřebujete vyčistit šperky? Proč na pomoc nezavoláte zubní kartáček? Zubní kartáček krásně vyčistí jak náušnice, tak řetízky, dokonce i prstýnky nebo brože. Jednou za čas by takové šperky měly projít koupelí s mýdlem, drobné nečistoty, co nepustí, odstraní hravě zmiňovaný zubní kartáček.  

Zubní kartáček jako univerzální čistítko 

Lze však říct, že zubní kartáček je univerzálním čistítkem. Dostane se totiž i do těch nejmenších štěrbin. Snadno s ním očistíte lis na česnek, v němž česnek často zůstává přilnut. Také s ním odstraníte nečistoty kolem vodovodního kohoutku nebo třeba nečistoty v troubě. 

Pomocník při zkrášlovacích procesech 

Chcete si doma barvit vlasy, ale nemáte, čím rozetřít barvu až u kořínků vlasů? Pak použijte právě zubní kartáček, který je i v tomto případě nenahraditelný. Zubní kartáček snadno dostane barvu až ke kořínkům vlasů a vaše nová barva tak bude skvěle rozetřena do všech koutů.  

Pomůže při úklidu myčky 

Pokud se rozhodnete vyčistit myčku, opět si kartáček vezměte na pomoc. Dokáže totiž perfektně vyčistit odpadové sítko, které je často plné zbytků jídla a uvízlé mastnoty.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *