Feng Shui
Bydlení

Jak by měla vypadat ložnice podle Feng Shui?

Toužíte po ložnici, v níž bude hrát hlavní roli vyrovnanost, která bude v harmonii a kde se budete cítit opravdu skvěle? Pokud máte tato kritéria, říkáte si, že zařizování ložnice bude těžké, jenže není. Stačí se řídit pravidly Feng Shui. Pokud si zařídíte ložnici podle pravidel Feng Shui, budete se radovat z využitého prostoru, který navíc kolem vás volně proudit společně se zmiňovanou a požadovanou harmonií a vyrovnaností.

Jestliže jste v minulosti četli něco o Feng Shui, víte, že se toto čínské učení zaměřuje zejména na postel samotnou a také na ostatní kusy nábytku. Právě nábytek totiž tvoří to hlavní v ložnici.

Kde musí sídlit postel podle Feng Shui

To nejdůležitější v ložnici je podle Feng Shui rozhodně postel. Za by se v žádném případě neměla umísťovat do přímé linie s dveřmi, stejně tak by se nad ni neměli zavěšovat žádné dekorace, jako jsou obrazy, lapače snů nebo lampičky. Stejně jako nad postelí musí být prostor prázdný, i pod postelí by se nemělo nic skladovat. Všechno, co se nachází pod či nad postelí totiž může blokovat energii, která má v ložnici proudit.

Postel by měla být vždy přístupná z obou stran, na každé straně by měl být noční stolek. Stejně, jako se postel nesmí nacházet přímo naproti dveří, nesmí se nacházet ani přímo pod oknem. Ideální je, když bude přitisknutá ke zdi.

Zařizujeme ložnici podle Feng-Shui

Feng Shui také říká následující: v ložnici by neměla být televize, ale ani počítač. Ani rostliny nejsou v ložnici povoleny. V ložnici by mělo být minimální množství osvětlení, vhodné jsou noční lampičky, lepší alternativou jsou svíčky.

V ložnici nesmí být žádné rušivé elementy. Dekorace musí vyvolávat klid a pozitivitu. V noci je důležité, aby v ložnici neustále proudil čerstvý vzduch. Pokud vám vadí otevřená okna, pořiďte si čističku vzduchu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *