Nejbláznivější domácí mazlíčkové, které vám mohou dělat společnost
Bydlení

Nejbláznivější domácí mazlíčkové, které vám mohou dělat společnost

Koupit si domácího mazlíčka je rozhodnutí, ke kterému se schyluje v nejedné rodině. Zatímco někdy chce pár jenom společnost, jindy jsou těmi, kdo zavelí, děti. V obou případech je domácí mazlíček skutečně tvorem, který leccos člověka naučí. Tedy pokud mu dáte tu možnost. Abyste však nekupovali běžného společníka v podobě psa nebo kočky, za zvážení stojí trochu nevšední tvorové, které si najdou zákoutí v nejednom teráriu z hliníkových profilů či ptačí kleci.

Axolotl: mějte doma malého dráčka

Pokud vaše děti prahnou mít ve svém domově draka, nemusíte jen kroutit očima. Takového dráčka, alespoň miniaturního, jim skutečně můžete koupit. Už jste slyšeli o tvoru jménem axolotl mexický?

Tento sedmicentimetrový jedinec vyjde na třicet, čtyřicet korun. Jedná se o drobného tvora, který se skutečně svým vzhledem podobá drakovi z pohádek. Péče o něj není nijak náročná, potrava se skládá prakticky pouze z masa, žížal, drobných rybek, případně mu klidně můžete naservírovat i myší holátka. Z čeho budou děti naprosto paf je fakt, že má schopnost obnovovat ztracené části svého těla. 

Když šnek, tak velký

Tíhne to nejmenší ratolesti spíše ke šnekovi? Nemusíte trávit hodiny na zahradě, abyste chytli jednoho a svou velikostí ještě malého jedince. Do popředí se v posledních letech dostávají spíše obří šneci, kteří jedí ovoce, čínské zelí i kousky sýra nebo vařené těstoviny. 

Opět nemluvíme o mazlíčkovi, který vyjde na nějak draho. Kdepak, opět si ho lze koupit na internetu nebo na burzách za pár korun. Je však pravdou, že tento tvor se s vámi nebude chtít každý den mazlit.

Papoušek jako stará známá klasika

Pokud bychom přece jenom měli na malý okamžik upustit od bláznivých domácích mazlíčků, zmíníme papoušky, kteří se dostávají do popředí také. Zejména pak exotické druhy, které jsou sice dražší, na druhou stranu zajímavější a mnohdy také inteligentnější. Andulky už zkrátka nejsou v módě, ovšem takový žako – tím se udělá opravdu radost. 

Aby s vámi papouškové vydrželi dlouhá léta, je zapotřebí jim věnovat svou pozornost. Nejsou to individuální tvorové, potřebují společnost a milují ji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *