Jak postupovat při výběru matrace
Bydlení

Jak postupovat při výběru matrace

Latexová matrace nebo je lepší zvolit tradiční pěnovou matraci? Lidé jednou za čas uvažují nad tím, jakou matraci si vlastně pořídí do svého příbytku. A je to logické, matrace nemá nekonečnou životnost a nejedná se o spacího parťáka, který s člověkem bude do konce života. Obvykle se životnost matrace odhaduje na sedm, osm let. Záleží samozřejmě na materiálu, ze kterého je vyrobena, také na míře používání i na tom, jaké hmotnosti je její majitel, který na ní dnes a denně usíná. Když však dojde na to, že musíte matraci koupit po letech znovu, poradíme vám, jak při výběru postupovat. 

Matrace musí být dostatečně tvrdá i tlustá

Mezi rozhodující faktory, které vám prozradí, jestli vytipovaná matrace je opravdu kvalitní, patří tvrdost a tloušťka. Nejen matrace pro miminka by měla být dostatečně tvrdá, aby byla zajištěna celková podpora našich zad a předcházelo se nejen bolestem páteře, ale i problematickému dýchání, ke kterému během spaní na příliš měkké matraci dochází. 

Co se týče zmiňované tloušťky, neberte si matraci, na které budete cítit rošty pod sebou. Volte spíše tlustší alternativy, u kterých, pravděpodobně, nedojde k tak rychlému proležení nebo prohnutí v některých jejích částech. 

Prodyšnost a teplotní regulace jsou další položky na seznamu

Vedle toho je klíčové zjistit, jak je na tom matrace po stránce prodyšnosti. Lidé jsou stvoření, která se dnes a denně potí. Není na tom nic neobvyklého, prostě je to tak. Zejména v létě se doslova zahalujeme do potu. Abyste však nespali ve vlhkosti, která následně vede ke vzniku nebezpečných plísní, zjistěte si, jak je na tom matrace po stránce prodyšnosti. 

A také se informujte o termoregulačních schopnostech, aby nedošlo k přehřívání matrace (to je nebezpečné hlavně u malých dětí).

Co je důležité při výběru matrace udělat

  • Informujte se vždycky o použitém materiálu. Každý materiál oplývá jinými vlastnostmi a ne všechny stojí za kvalitní oporou zad při spánku. 
  • Doporučujeme koupit matraci s potahem, která zajistí snadnou údržbu tohoto spacího společníka. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *