Jak přinést do domu dostatek úložného prostoru
Bydlení

Jak přinést do domu dostatek úložného prostoru

Úložný prostor je Achillovou patou mnoha domácností. Zatímco si pořídíme krásný příbytek a nastěhujeme se do nového, myslíme si, že se nás to netýká. Postupem času ale tento problém řešíme všichni. Jaká řešení zvolit pro jednotlivé části domácnosti?

Spižírna nebo sklep – zde se toho vejde nejvíce

Byla by naprostá škoda, kdybychom naplno nevyužili potenciál, který mají naše skladovací prostory. Sklepní kóje, spižírna, nebo úklidová komůrka – to jsou místa, kde je potřeba uskladnit co nejvíce předmětů. Kovové regály umožní, abyste nemuseli své potřeby ukládat do obytné části bytu. Regálové systémy jsou pevné a odolné, tudíž zde můžete skladovat opravdu všechno – celou řadu zavařenin, nebo třeba sezónní sportovní potřeby a pneumatiky od vašeho vozidla. Sklep využijte od podlahy až ke stropu. 

V kuchyni si pomozte dózami

V kuchyňském prostoru potřebujete mít ingredience neustále na dosah. Jejich vybalováním se rozhodně během přípravy jídla zdržovat nepotřebujete. Proto si pořiďte skleněné dózy. Ty jsou plně uzavíratelné, tudíž nehrozí napadení vašich dobrot kuchyňským hmyzem. Dózy si opatřete jmenovkami a úhledně tak skladujte rýži, těstoviny, chia semínka, kakao, jáhly, nebo třeba pohanku. Vše budete mít po ruce a připravené k okamžitému použití. Skleněné dózy navíc krásně vypadají.

Šatní skříň: třiďte, třiďte, třiďte

Také v prostoru skříně je mnoho prostoru pro zlepšení. Nikdo z nás si nepřeje v ranním shonu hledat vhodný kousek spodního oděvu, nebo hledat dvojici stejných ponožek. Proto si připravte vlastní funkční řešení, které vám uleví od stresu. Stačí vám obyčejné kartonové krabice, které oblepíte úklidovým papírem a opatříte jmenovkou. „Tenké ponožky“, „Nízké ponožky“ a další kategorie tak budou stále dostupné. Ponožky vložte jednu do druhé, aby se již nezatoulaly. 

Úložný prostor je potřeba neustále inovovat. Inspiraci naleznete na internetu, kde si osvojíte také základy skládání ručníků tak, aby byly dobře skladovatelné. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *