Dětské stavebnice rozvíjí tvořivost a kreativitu. Jakou dětem vybrat?
Bydlení

Dětské stavebnice rozvíjí tvořivost a kreativitu. Jakou dětem vybrat?

Dítě by si mělo ve svém volném čase hrát. Nemusí si však hrát s auty nebo panenkami, může si hrát s dětskými stavebnicemi, které rozvíjí jeho vývoj. Tedy nejen ten. Dětské stavebnice díky své variabilitě a také víceúčelovosti podporují kreativitu a dále také tvořivost. Umí posílit vůli dítěte, také jeho trpělivost. A nakonec rozvíjí jeho jemnou (ostatně i hrubou) motoriku a podporují mysl dítěte a jeho rovnováhu. Proč tedy nad dětskými stavebnicemi váhat? Nejedná se jen o hračku.

Mnozí rodiče jsou přesvědčení o tom, že svému dítěti jednu takovou stavebnici koupí. Jenže problém je v jedné věci, a sice v tom, že nevědí, pro jakou stavebnici se rozhodnout. Přece jenom je nabídka na trhu opravdu pestrá, proto si pojďme tento výběr dětské stavebnice trochu usnadnit. Respektive pokusme se o to. 

Co by měla stavebnice mít a co by neměla postrádat?

Při výběru dětské stavebnice hraje roli několik věcí, a sice například to, jestli je zdravotně nezávadná. Možná si říkáte, že zdravotně nezávadná je každá stavebnice pro děti, ale není tomu tak. Některé mohou bohužel obsahovat škodlivé látky. 

Taktéž by vás měl zajímat materiál, ze kterého je stavebnice vyrobena. Především byste měli vybírat některou ze dřeva – přírodní materiály jsou vždy to nejlepší, co dítěti můžete dopřát. Ale samozřejmě v tomto případě je to jen otázka vkusu. 

Víceúčelovost – to je další vlastnost, kterou by dětská stavebnice neměla rozhodně postrádat. Díky víceúčelovosti ji budete moct použít na několik způsobů. 

Vybíráme stavebnice podle věku

Dětské stavebnice se však většinou vybírají podle věku dítěte. Existují stavebnice pro nejmenší, které jsou specifické větší velikostí kostek. Pak existují také stavebnice pro děti školkového věku, kdy jsou stavebnice už menší velikosti, ale nejsou to zrovna nejmenší stavebnice. Dále lze zakoupit stavebnice pro děti předškolního a mladšího školního věku a posléze pak stavebnice pro větší děti. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *