Nevýhody franchisingu, které vás nesmí odradit
Podnikání

Nevýhody franchisingu, které vás nesmí odradit

Všechny formy podnikání mají svá pro i proti. Přejete si nahlédnout pod pokličku a zjistit také nevýhody, které s sebou franchising přináší? Pojďte se s námi podívat na přehled těch nejzásadnějších. Možná vám to pomůže při dalším rozhodování, jestli do franšízy Extéria Market jít či nikoliv.

Poplatky, které platíte

Franchising má jasně daná pravidla, se kterými při podpisu smlouvy souhlasíte. Zatímco vám franchisor poskytl své znalosti z oboru i z podnikatelského prostředí, podělil se s vámi o své know-how a nabídl vám tak velkou výhodu před vaší konkurencí, bude si za to účtovat přesně stanovenou částku. Je to závazek, že budete dodržovat pravidla, že se bude dařit vám i jemu budovat dále dobré obchodní jméno společnosti. Poplatky jsou fixní a předem schválené oběma stranami. 

Nutnost dodržovat pravidla

Pokud o sobě víte, že zásadně nečtete smlouvy, franchising nebude nic pro vás. Když je vám nabídnuta pomocná ruka a na školení se dozvíte veškerý postup, který máte dodržovat, je nutné, abyste nastavená pravidla dodržovali. Slavný řetězec s rychlým občerstvením má stejnou podobu svých restaurací po celém světě. Stejný standard byste museli dodržovat i vy. Pravidla jsou železná košile, to je ve franšízingu jasná věc. 

Když se nedaří značce

Někdy se může vyvrbit něco, s čím nelze dopředu úplně počítat. Může se změnit nálada ve společnosti a značka vašeho franšízora se stane ústředním motivem pro danou změnu. Lidé tak o značku přestanou mít takový zájem. Proto volte vždy takové značky, u kterých budete předvídat jejich budoucí vývoj. Nenechte se zlákat něčím, co je pouhým módním trendem. 

Franchizing s sebou nese pro podnikatele celou řadu výhod. Zatímco se můžete těšit na jistotu a bezpečí zaběhnuté značky, jste také nuceni dodržovat smlouvy a pravidla. Ne každému tento způsob podnikání, ve kterém sice nesete menší riziko, ale zase platíte poplatky, vyhovuje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *