Pracovní stůl musí být vybírán pečlivě
Bydlení

Pracovní stůl musí být vybírán pečlivě, jinak si můžete ničit zrak i záda

Pracovní stůl se svým způsobem hodí téměř do každé místnosti, protože jej mohou využívat jak dospělí, tak děti. U dospělých to nemusí být pouze lidé, kteří pracují ve vyšších pozicích, aby si do své domácnosti mohli nějaký ten pracovní stůl pořídit. Je jedno, k čemu vlastně bude sloužit. Jestli si na něj umístíte notebook pro volné aktivity nebo pracovní stůl zakoupíte pro své dítě.

S výběrem si dejte záležet

Rozhodně byste měli výběru věnovat nemálo času. Nepovažujte pracovní stůl čistě jen za nějakou desku na čtyřech nohách. Časem totiž svého výběru můžete velmi litovat. Jakýkoliv nábytek by vám měl sedět, a to nejenom designově, ale také i z praktického hlediska. To znamená, že nesmíte během výběru podceňovat výšku, rozměry a převážně materiál.

Jak vybrat pracovní stůl?

V první fázi se zaměřte na výšku stolu, protože ta je pro práci, ať už jakoukoliv velice důležitá. Vždy se zaměřte na to, kdo bude stůl využívat. Jestliže dospělá osoba s dítětem, měli byste přemýšlet o dvou pracovních stolech. Výška v takovém případě nelze přesně určit. Z praxe ale vyplývá, že při pracovních činnostech si bezesporu nesmíte křivit záda.

Pracovní stůl vám musí sedět na míru

Pojďme nahlédnout na rozměry

Rozměry jsou při koupi pracovního stolu taktéž podstatné. Pokud budete stůl využívat na stolní počítač, měly by být rozměry dostatečně velké na to, aby byl monitor dále od očí, jinak by docházelo k poškozování zraku. To stejné platí o délce pracovní desky, konec konců na něm nebudete mít pouze monitor, ale také i osobní věci, a to včetně papírů.

Materiál by měl být kvalitní!

Materiál pracovního stolu musí být každopádně kvalitní, zvlášť v momentě, kdy jej využíváte prakticky denně. Všelijaké dřevotřísky tedy nepřicházejí v úvahu, protože by se časem mohl pracovní stůl začít povolovat, což by vedlo ke ztrátě stabilizace. Jak by tedy stůl měl vypadat ve zkratce?

  • Dostatečně velké rozměry pro správnou vzdálenost a odkládací místo
  • Výška pracovního stolu by měla být zvolena tak, aby si člověk při práci nekřivil záda
  • Kvalitní materiál, který udrží pracovní stůl dlouhá léta ve výborném stavu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *