karambolou
Zdraví

Seznamte se s karambolou a jejími pozitivními účinky na zdraví

Na pultech obchodů to začíná vonět typickými exotickými druhy ovoce. Voní to všude mandarinkami a pomeranči, na krásné vůni se podílí i takzvané karamboly. Karamboly nejsou jen nehody, k nimž dochází zejména při sportu, ale karamboly jsou také druh exotického ovoce, který si můžeme během zimy koupit v obchodech ostatně jako jiné druhy exotického ovoce. Oproti ostatním druhům exotického ovoce je karambola velice zdravá. Znáte všechny její pozitivní účinky?

Karambola – jak vypadá? Pokud jste nikdy v minulosti tento druh exotického ovoce nevyzkoušeli, možná nevíte, jak karambola vypadá. Jedná se o ovoce, které svým tvarem (zejména po nakrájení) připomíná hvězdu. Co je vynikající na tomto ovoci, je to, že obsahuje jen minimální množství kalorií. Kalorie plnohodnotně nahrazují vitaminy a cenné živiny.

Abychom však tento druh exotického ovoce ještě představili. Jedná se o ovoce rostoucí na stromech, které můžeme najít například v jihovýchodní Asii nebo v dalších tropických oblastech. Karambola je využívána hojně v gastronomii, chutná jako směsice jablek, hroznů a citrusů.

Ovoce plné vitaminů

Jak jsme zmínili, i když je karambola nízkokalorická, skrývá v sobě obrovské množství vitaminů. Mezi vyskytnutými vitaminy najdeme vitamin A prospěšný pro naše oči, vitamin B podporující bezproblémový růst vlasů a nehtů a také vitamin C posilující imunitní systém.

Kromě vitaminů najdeme v karambole také mnohé tělu prospěšné látky, jako je fosfor, hořčík nebo draslík. Obsahuje taktéž celou řadu antioxidantů.

Jaké jsou pozitivní účinky karamboly?

Jak jsme zmínili, karambola má mnohé zajímavé pozitivní účinky. Například karambola díky obrovskému množství vitaminů podporuje imunitní systém člověka. Jedna střední karambola dodává tělu zhruba padesát procent doporučené denní dávky vitaminu C. Mimo to se jedná o ovoce, které krásně reguluje krevní tlak, také podporuje trávení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *