Co pomáhá na oteklé nohy?
Zdraví

Co pomáhá na oteklé nohy?

Trápí vás nehezky oteklé nohy, které natekly jen při pouhém sezení nebo po delší době chůze? Většinou se oteklé nohy ukážou světu během léta, kdy nohy doslova trpí v těsných sandálcích a kdy jsou nohy takřka denně odřené. Nejčastěji otečou nohy kolem kotníků, ale samozřejmě to není pravidlem. S oteklýma nohama bychom měli hned něco dělat, mohou být totiž signálem na nabíhající křečové žíly. V případě, že nevíte, co dělat, máme pro vás pár tipů.  

Tipy na oteklé nohy 

  • Nohy bychom měli držet co nejvýše, pravidelně bychom přitom měli pohybovat prsty, posléze i celýma nohama. Je to cvik velice efektivní a pomáhá zmírňovat otok nohou.
  • Proti oteklým nohou také bojuje buď rázný pochod na místě, nebo případně střídání chůze na špičkách, chodidlech a patách. I když to může být někdy dosti bolavé, je to opravdu potřebné a efektivně to zmírní otok nohou.
  • Nebojte se nosit kompresní punčochy nebo podkolenky. I když se nejedná o nic vzhledově hezkého, je to skvělý způsob, jak oteklým nohám předcházet. Pokud trpíte oteklýma nohama, kompresní podkolenky nebo punčochy jsou vaším nejlepším přítelem.
  • Dostatečně pijte. Řada lidí si myslí, že při oteklých nohách by se neměla být voda. Jenže je to jen další domněnka z řady mylných domněnek, které nám kolují v hlavě. I při oteklých nohách bychom měli dostatečně pít, vyhýbat bychom se měli zejména kávě nebo alkoholu. V případě, že budete dostatečně pít, sníží se hustota krve, tudíž nebude docházet ke srážení krve.
  • Pijte citrusové džusy, to pomáhá dokonce i jako prevence. Pokud nejste milovníkem džusů, stačí, když budete pojídat i celé citrusové plody. Obsahují totiž přírodní flavonoidy, které pomáhají předcházet vzniku otoku nohou. Tuto přírodní látku je samozřejmě možné najít i v bylinkách nebo třeba v pohance, kterou také můžete zařadit do svého jídelníčku.
  • Využít můžete také léky proti opuchlinám, pokud se otoků chcete zbavit opravdu rychle. Zabírají například preparáty na celkové odvodnění. Lidé si také chválí takzvané Kneipovy pastilky, které běžně koupíte i v drogeriích. Účinným lékem je také Wobenzym, což je protiotokový lék.

Jeden komentář

  • Marie

    Já potvrzuji poslední větu z článku, která se týká používání WObenzym. Ppro zrovna problémy s otokem jednoznačně funguje Wobenzym.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *