Rostliny, které nepatří do rodinných domácností z důvodu jedovatosti
Bydlení

Rostliny, které nepatří do rodinných domácností z důvodu jedovatosti

Rozhodli jste se svou domácnost zaplnit krásnými květinami, ale nevíte, pro jakou se rozhodnout? Máte v rodině nespočet dětí, které neustále něco dávají do pusy, proto se chcete vyvarovat koupi jedovatých pokojových rostlin, které mohou být pro děti (a nejen pro děti) ohromným nebezpečím? V případě, že se chystáte do zahradnictví, je třeba se informovat o tom, po jakých rostlinách rozhodně nesahat. A s tím vám rozhodně pomůžeme!

Vybrali jsme několik pokojových rostlin, které jsou bohužel známé tím, že mohou způsobit nepříjemné zdravotní potíže, mnohé mohou být až smrtelně jedovaté. Vyhněte se jim proto obloukem, pokud ve vaší domácnosti žijí děti, které by mohly přijít s rostlinami do styku.

Tchynin jazyk

I když se o tchynině jazyku říká to, že je to odolná rostlina, která přežije naprosto všechno (dokonce i zapomnětlivého pěstitele), pravdou je, že se jedná o jedovatou rostlinu, která obsahuje hromadu alkaloidů a saponinů, jež vedou bohužel k otravě. Tchynin jazyk bohužel může vyvolat bolesti břicha i bolesti hlavy, může to vést ke zvracení či jen k nevolnosti. Tchynin jazyk je velmi nebezpečnou rostlinou nejen pro děti, ale také pro zvířata.

Šťavel

Znáte rostlinku jménem šťavel? Je to drobná, jednoduchá rostlinka, spíše až roztomilý jetel, který se často daruje pro štěstí. Jenže právě v listech této rostliny se nachází toxický šťavelan vápenatý, který může vyvolat nevolnost, zvracení nebo případně křeče. Může působit dráždivě při kontaktu s pokožkou.

Oleandr

I když je rostlina jménem oleandr na první pohled opravdu nádherná, pravdou je, že je velmi nebezpečná. Obsahuje nebezpečné glykosidy, může způsobit otravu začínající třesem, závratěmi, zvracením, pokračovat to může arytmií a následnou smrtí.

Asparágus

Rostlina podobající se trochu kapradině s jemnými jehličkami je taktéž velmi jedovatá. Respektive jedovaté jsou bobulky, které se mohou z bílých kvítků vytvořit. Bobulky mohou způsobit po pozření otravu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *