Důvody, proč zájem o státní půjčky klesá je známý
Finance

Důvody, proč zájem o státní půjčky klesá

Státní půjčky na bydlení byly u lidí ještě nedávno velmi oblíbené. Viděli v tom šanci, jak získat vlastní bydlení i přes to, že mají například nízký plat nebo malý finanční kapitál. Za poslední dobu však zájem o státní půjčky na bydlení výrazně klesl. Důvodů je hned několik. Pokud vás tyto důvody zajímají, pak byste si tento článek měli přečíst až do konce. Sami následně uznáte, že důvody jsou oprávněné. Za většinu důvodů mohou bankovní společnosti, proč? Následujte nás.

První důvody, proč zájem o státní půjčky klesá

Prvním důvodem je snižování úrokových sazeb a celkově cen hypotečních úvěrů u bankovních společností. Je pochopitelné, že v minulosti, tedy několik let zpátky byly úrokové sazby daleko nižší, ovšem na druhou stranu je potřeba se dívat na přítomnost. Ta je na rozdíl od minulosti v podobě několika měsíců daleko lepší, protože bankovní společnosti začali úrokové sazby a cenu hypotečních úvěru opravdu zlevňovat. Záležet bude na tom, jak dlouho tento proces vydrží a zda lidé nepodepíšou jen nevýhodnou smlouvu, která bude mít fixaci na pár let. Vždy je potřeba myslet do budoucna.

Důvody, proč zájem o státní půjčky klesá

Jde o vaše první bydlení? Máte štěstí, zvlášť v momentě, kdy jste mladým člověkem. Bankovní společnosti nabízejí produkt, který nese název prvobydlení. V rámci tohoto produktu lze získat hypoteční úvěr až do 90 % hodnoty nemovitosti. Z vlastního kapitálu tak následně budete muset zaplatit místo 20 % pouhých 10, což se podle odborníků do budoucna vyplatí. Pokud bychom si vzali byt o ceně 2 milionů korun, 20 % z toho činí částku ve výši 400 tisíc, zatímco 10 % je pouhá polovina. Pro mladé lidi je takto velký rozdíl opravdu znatelný. Zkuste se poptat u své bankovní společnosti.

Státní rozpočet je omezen!

V neposlední řadě, proč zájem o tyto půjčky klesá je omezený státní rozpočet a dlouhá čekací lhůta. Je potřeba vyřídit několik formalit a formulářů, a to ještě před tím, než o půjčku vůbec požádáte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *