Víte, jak postupovat v případě, že vám byly odcizeny finance
Finance

Víte, jak postupovat v případě, že vám byly odcizeny finance

Nevíte si rady, jak postupovat v případě, že vám byly odcizeny finanční prostředky? Pokud je vaše odpověď ne, pak byste si tento článek měli bezesporu přečíst. Stejně můžete postupovat i v momentě, kdy vám finance nebyly odcizeny, ale vy jste je ztratili. Vše je potřeba nahlásit v první řadě na policii. Rozhodně se nesnažte tuto situaci ignorovat, a to zvlášť ve chvíli, kdy vám kromě finanční hotovosti byla odcizena i peněženka s doklady.

Postupujte v případě ztráty financí následovně

Jak bylo uvedeno v prvním odstavci, je nutné navštívit nejbližší policejní stanici, kde s příslušnými policisty projednáte, co se vám stalo. Mimo jiné si vyžádejte doklad o tom, že jste podal vysvětlení a výpověď. Jedině tak následně můžete dosvědčit, že jste v danou chvíli již finanční hotovost nebo doklady neměli u sebe.

Víte, jak postupovat při odcizeny financí

Předem bychom vás chtěli upozornit, že je to svým způsobem předem prohraný boj. Najít pachatele je stejné, jako hledat jehlu v kupce sena. Jestliže si navíc z odcizení nic nepamatujete, o to je to horší. Jediná chvíle nepozornosti a peněženka s financemi je pryč. Bránit se dá jediným způsobem, který spočívá v opatrnosti.

Co dělat při ztrátě financí v zahraničí?

Mnohem horším případem je ztráta nebo odcizení finančních prostředků v zahraničí. Jestliže vám navíc byl odcizen i pas, musíte kromě policie navštívit také zastupitelský úřad České republiky ve státě, kde zrovna pobýváte. Jako náhradní řešení vám bude nabídnut prozatímní cestovatelský pas, který vám umožní vrátit se zpět na území České republiky. Myslete ale na to, že budete potřebovat minimálně dvě fotografie.

Vraťme se celkově k odcizení financí. Následné kroky jsou závislé na tom, zda jste nebo nejste pojištěni. Pojišťovna vám v případě odcizení může nahradit alespoň část škody. Pokud víte o tom, že jste pojištěni, je nutné najít veškerou dokumentaci, která by vám poradila, jak máte postupovat dále. Co se týče ztráty, tady je to už mnohem složitější případ. Finanční prostředky jste totiž ztratili svou vinou.

Jeden komentář

  • Ludmila

    Minuly patek jsem byla kolem 19 hodiny na policejni stanici v Ostrave na Stodolni ulici vedle stodolni ulice s tim, ze jsem ztratila doklady.
    Nevydali mi potvrzeni, nemeli zajem i kdyz jsem rekla ze doklady byly dva. Ridicak a obcanka.. a tudiz muze nekdo na me vybrat penize z rychlych pujcek..byli sice prijemni ale neoblomni. Ze to ory nema cenu atd.. myslim ze kamery byly pusteny..
    Odkazali me na pondeli na urady.. takze to co pisete nedava smysl…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *