Jaká místa navštívit v Londýně pro krásně strávené chvíle
Cestování

Jaká místa navštívit v Londýně

Jestliže míříte do Londýna, ale bohužel na krátký čas, pak byste se měli soustředit převážně na nejznámější památky, za kterými do anglického města ročně přiletí několik milionů turistů. Musíte myslet na to, že vám nezbývá moc času a výlety po Londýně nepatří mezi ty nejkratší. Ještě, než začnete, měli byste si vytvořit plán, abyste všechna místa, o kterých si povíme, stihli navštívit.

Míříme za Big Benem

První památkou je Big Ben, který naleznete u Westminterského paláce u jednoho z nejznámějších mostů. Jde svým způsobem o vysokou věž, na jejichž vrcholu se nacházejí hodiny. Tato památka láká ročně nemálo turistů a není se tedy čemu divit, že si bezesporu zaslouží cedulku oblíbeného místa. Pokud tedy Londýn skutečně plánujete navštívit, neměli byste Big Ben za žádnou cenu vynechat. Navštívit zde můžete i Westminsterský palác, který je součástí samotného Big Benu. Cena prohlídky se neustále mění, počítejte však s částkou převyšující několik stovek korun.

Jaká místa navštívit v Londýně

Druhým známým místem, které rozhodně stojí za návštěvu, je Tower Bridge. Předem bychom vás chtěli upozornit, že se nejedná o most, který jsme popisovali v odstavci výše. Tower Bridge je most, který patří vůbec k těm nejznámějším a rozhodně byste si ho tak neměli nechat ujít. I zde je nutné při prohlídce počítat se vstupným, které je však několikanásobně nižší než u Big Benu.

Buckinghamský palác

Kdo by neznal Buckinghamský palác, jeden z nejznámějších paláců, které byly na celém světě postaveny. Londýn je město památek, a tak musíte počítat s tím, že budete zakopávat o další turisty. Zvlášť v případě Buckinghamského paláce, který patří nejenom k oblíbeným palácům, ale také k nejnavštěvovanějšímu místu Velké Británie. Sídlí zde královská rodina a při zájmu o prohlídku si připravte na osobu téměř jeden tisíc korun.

Svůj den můžete zakončit projížďkou ve dvoupatrových autobusech, které jsou zde k dispozici všem, a to včetně turistů. Dávejte si ovšem pozor, abyste na zastávce byli mezi prvními. Jakmile je v autobuse plný počet lidí, personál vás nepustí dovnitř a vy tak budete následně muset vyčkat na další.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *