Londýnské památky, které stihnete navštívit za jeden den
Cestování

Londýnské památky, které stihnete navštívit za jeden den

Kdo by nemiloval Londýn! Jedná se o krásné anglické město, kam má namířeno nejeden z nás. Je zde mnoho skvělých památek, o nichž si myslíte, že je ani projít nemůžete. Jenže jde to. Jestliže se vydáváte do Londýna pouze na víkend, nemusíte se bát toho, že byste hlavní památky neviděli. Naopak – to hlavní dokážete stihnout navštívit i během jednoho jediného dne. Věřte tomu nebo ne, jde to. Dokonce to jde i pěšky s pouhou navigací, tudíž ani neutratíte za městskou hromadnou dopravu. Důvodem je to, že takřka všechny památky se nachází v blízkosti sebe, a tak žádnou z nich neminete. Jen tedy k Tower Bridge si musíte trochu zajít, ale během dne to stihnete.  

Připravili jsme si pro vás seznam památek, které stihnete během jednoho dne navštívit i po svých, aniž byste využili městskou hromadnou dopravu.  

Buckinghamský palác 

Oficiální londýnské sídlo britského panovníka má na svém wish listu napsané každý z nás. Pokud se vám poštěstí, můžete zastihnout střídání stráží, což je záležitost konající se vždycky obden. Doporučujeme si však přivstat, na tuto slávu je zde vždycky moc lidí, tak abyste viděli.  

Westminster Abbey  

Westminsterské opatství je také hojně vyhledávané, tak ho nemiňte ani vy. Od Buckinghamského paláce není moc vzdálené, určitě ho neminete. Nezapomeňte se u něj vyfotit a míříme dál.  

Trafalgarské náměstí 

Náměstí, které také máte přímo po cestě. Trafalgarské náměstí je náměstí v centru celého Londýna, které má připomínat bitvu u Trafalgaru. 

London Eye 

Další zastávkou by mělo být rozhodně proslulé London Eye, na kterém se klidně můžete svést. Svezení však není nic levného, navíc dnes se v Londýně lecco opravuje, tak počkejte, až s opravami skončí. Například takový Big Ben by se vám ukázal jen v reklamním hábitu, pod nímž pracují opraváři.  

Tower Bridge 

Jelikož je Big Ben rekonstruován, je čas zamířit na Tower Bridge, což je nejslavnější most v Londýně. Je to k němu celkem štreka, ale nic, co byste s pomocí navigace nezvládli.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *