David Rusňák a jeho DRFG
Finance

DRFG Davida Rusňáka investuje do energetiky

Skupina Davida Rusňáka dlouho hledala investiční záměr, do kterého by mohla vložit finanční prostředky a naplno jej realizovat. Nakonec se to však podařilo a došlo tak k založení energetického fondu. K plnému rozjezdu bylo však potřeba dostatečně velké a kvalitní portfolio. Podařilo se jej vybudovat?

Bohaté portfolio je základ

Hlavní podmínkou pro založení energetického fondu bylo vlastnit či kontrolovat dostatečně bohaté a kvalitní portfolio. Tuto podmínku se DRFG podařilo splnit. Na první rok a půl provozu má fond připraveno k nákupu pět fotovoltaických elektráren v hodnotě 1,9 miliard korun. Jedná se o vysoce nadstandardní projekty s kvalitní dokumentací.

Energetický fond umožní investovat do výroben elektrické energie z obnovitelných zdrojů a také infrastruktury v oblasti energetiky a telekomunikací na území našeho státu. Jedná se o fond kvalifikovaných investorů, domicil bude mít v Lichtenštejnsku.

Teplárna Šternberk je úspěšně dokončena

DRFG však nelení a podařilo se jí také dokončit Teplárnu ve Šternberku, kde je k dispozici již veškerá potřebná dokumentace, nutná ke spuštění provozu. Skupina také sjednotila podíl svých akcií a to rovnou na 100 %.

DRFG se soustředí na solární energetiku, protože se jedná o stabilní a konzervativní investici. Tento zdroj energie je navíc schválen Evropskou komisí, která jej považuje za standardní a v souladu s unijní legislativou. U solárních elektráren se neobjevují žádné negativní aspekty, které by ovlivnily výnosovou stránku. Sluneční elektrárny jsou navíc závislé pouze na slunečním svitu – to je další výhodou tohoto zdroje energie.

Investiční skupina DRFG chce investovat do energetiky i v budoucnu. Zajímá se zejména o elektřinu z obnovitelných zdrojů a další regulované zdroje slibující stabilní výnos. Kromě fondů se DRFG věnuje také dluhopisům. Investovat lze do dluhopisů Telco, které jsou zaměřeny na budování telekomunikačních sítí či do dluhopisů diverzifikovaných projektů napříč celou skupinou DRFG.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *